Selim Nëngurra: Kaq pak shqiptarë në Dardani?!
| E Merkure, 13.03.2013, 07:01 PM |

KAQ PAK SHQIPTARË NË DARDANI?!

-Jam i sigurt se nese nuk çohet populli në kambë e me huj gardhi me shkue para Parlamentit e Qeverisë dhe me i ndjek këta gjakpimsa nuk do shkoj gjatë e Dardania e shkret (që u ba Hashimistan),  ka me ardhë në gjendjen që shqiptaret e vertetë do jesin minorancë në trojet e veta shekullore dhe Hashimi do e sundoj Hashimistanin e vetë me minoritarë e antishqiptarë-

Nga Selim M. Nëngurra - Redaktor i ZSh-së

Dje heret ndëgjova lajmin se KQZ i Dardanisë (tash e mas do e quej HASHIMISTAN) ka regjistrue si subjekt politik levizjen e kobshme islamiste QOHU, a se si derqin e ka emnin.

Sot heret në mengjes në programin e TRK-së moderatori Blerim Haxhijaj kishte pas musafir sekretarin e pergjithshem të këti gjarpni antishqiptarë QOHU, efendi Bujar Gjikokaj dhe i percolla ato që i fliste ky mjeran. Asgja nuk më bani pershtypje nga fjalët e ti sepse ishin ato refrene rrugesh  të nomadve me copa leckash që shtrihenë rrugëve e trotuareve të trojeve arbnore që nga paslufta  e këtej dhe i ngrinin vithet perpjet tue ulë kryet mes bythëve të njani-tjetrit.

Vetem nji fjali e këti gjarpni më bani pershtypje dhe ate do e ceku këtu.

-Kishte kundershtime per regjistrimin tuaj në KQZ,- e pyet Blerim Haxhijaj efendi Bujar Gjikokaj dhe ky i pergjigjet; - jo nuk ka pasë. ( Në realitet ishte nji subjekt politik serb që ka abstenue edhe nji parti shqiptare per të cilen ende nuk kemi arrit ta mësojmë se cila ishte).

Gjuha gjarpen e këti trushperlami, truni i mykun me dogma të errsines vehabiste , si dhe shkollat arabo sllave ku këta trajnohen e nga të cilet financohen qellimisht e potencon  nji subjekt politik serb... pra per ta ngritë vemendjen e popullit injorant të Hashimistanit (Dardanisë) se vetem serbet janë kunder nesh dhe se  edhe ata që janë kunder nesh janë po sikur serbet. Më erdhi me vjell nga kjo fytyrë bajate e shpirti mjeran i këti shemtimi me atë mjekerr qimerrallë si qos .

Nuk do mirrem me këte antishqiptarë me gjak gabeli apo turku aziatik , unë do flas per KQZ-në dhe per ato subjekte politike shqiptare që kan votue pro regjistrimit të gabelicave e gabelve të Fuad Ramiqit.

Po quditem se si ka mundësi që LDK të votoj pro! Si ka mundësi që PDK dhe AAK këta Tarzan e Brus Li të "luftes" të votojnë pro per nji grup antishqiptarësh mjeranesh e pse jo neser edhe terrorist potencial mbrenda Hashimistanit dhe jasht saj?!

Nuk çuditem pse padyshim ka votue pro edhe AKR e Pacoll Mafiozit, se ata janë islamist të regjun, nuk quditem as pse ka votue pro PDK-ja e Hashim Thaçit sepse tashma dy mandate qeverisëse i mban ky " trim" Drenice e shef i " UÇK-së " gjatë luftes me votat dhe me aleancat e minoritarve kryesisht serb që nuk e kan asnji votë, por kan 20 vende të rezervueme në Parlament , me votat e islamistve të AKR-së e partiçkave tjera soc-komuniste që me aleanca mes veti bajnë vende në Parlament.

Tash Hashim Katundar (Thaçi ) i Hashimistanit nga frika se do i rrëshqet karrika e Kryeministrit nxit këta mjeranet e rrugëve të Fuad Ramiqi per te kerkue regjistrimin si subjekt politik dhe padyshim se i urdhnon të gjithë partiçkat e vockla edhe PDK që ta votojnë regjistrimin e kësaj paçavureje e maskaralleku dhe vetem vene roe se si në zgjedhje do i marri në kualicion.

Para nja dy viteve kur pata pa nji kangëtar shkodran se si kendon kangë të magjupve të Bosnjes Shaban Shaulliq e Safet Isoviq pata ba nji shkrim me pyetjen ; a ka shqiptarë në Shkoder....tash po pyes a asht e mundun që ka kaq pak shqiptarë në Dardani?!

Po, po ka pak se po të kishte ma shumë dhe po të ishin shqiptarë të mirfillt e me gjak të kulluem shqiptarë, me gjak Kastrioti e Ibrahim Rugove do e çonin Dardaninë peshë me protesta dhe kurr mjekerrcjepnit e shallvaregjinjet me ato gra zezat e tyne me niqab e shamija nuk do guxonin të duken në trojet shqiptare. Po të kishte shumë shqiptarë të mirfilltë, shqiptarë intelektualë e jo mjeranë me tituj e diploma ama me shpirt  e tru injoranti, ata kurr nuk do lejoni që 10-11 komuna të Hashimistanit të bahen prona të kodoshve kriminel të PDK-së e SHIK-ut.

Per mue nuk ka ma Kaçanik , por ka XHABIRISTAN, nuk ka ma Ferizaj, por ka BAJRUSHISTAN, nuk ka ma Malishevë,por ka HYSNIISTAN, nuk ka Skenderaj, por ka SAMIISTAN, nuk ka ma Prizren, por ka  RAMADANISTAN, nuk ka ma Lipjan , por ka SHUKRIISTAN e kështu me radhë edhe në shumë komuna tjera ku kryetaret e tyne sillen si Faraon me pushtet të pakufi dhe  me veprime kriminele  ata janë gjithmonë edhe mbi ligjin. Nuk paraqiten në seanca gjyqësore, edhe nese marrin denime ata nuk shkojnë në burgje dhe askush nuk i kerkon. Nji ditë mu kujtue fakti se drenicaket ende jetojnë kohen e Azem Galices, e edhe e jetojnë ate kohë me atë mënyrë, po sikur ai, marrin gruen e huje sepse jan "TRIMA" si Azem Bejta, vrasin njerzi si Azemi në kohen e vet… !

Edhe këta kryetaret e komunave jo vetem vet që jan ba çaush e sherif me stilin kauboj , por tash kan fillue edhe familjaret e tyne me ba harakiri gjithkah po shkojnë. Rasti i djemve të Adem Grabovcit, që rrahen policin në krye të detyres apo rasti i vëllaut të Hysni Kilaj (kryetar i komunës në Malishevë ) që me veturen zyrtare shkon me shpejtësi marramendëse per ta marr vëllaun me shkue në nji darsem.

Jam i sigurt se nese nuk çohet populli në kambë e me huj gardhi me shkue para Parlamentit e Qeverisë dhe me i ndjek këta gjakpimsa nuk do shkoj gjatë e Dardania e shkret (që u ba Hashimistan),  ka me ardhë në gjendjen që shqiptaret e vertetë do jesin minorancë në trojet e veta shekullore dhe Hashimi do e sundoj Hashimistanin e vetë me minoritarë e antishqiptarë. Nuk do vonojë dhe ashtu si në shtetet me ekstreme islamike edhe në shkollat e fakultetet tona do gjeneron imami dhe mas ti do perulen "Prof. " e " DR " injorantë e mjeranë shqipfolsa dhe sallat do mbushen perplot me shtriga të mbulueme e me mjekerrcjepen shtrigana.

Të çohemi në kambe sot, se neser, medet per ne!


-Borgenhaugen:12.03.2013-

(Vota: 45 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: