Juventus fiton Serie A
| E Diel, 06.05.2012, 11:41 PM |

Zonja e Vjeter mund Cagliarin 2-0 dhe shpallet Kampione e Italise, fale edhe ndihmes nga Interi qe mund Milanin 4-2. Zyrtarisht Juventus ka fituar 28 tituj, megjithate klubi dhe tifozet festojne titullin nr. 30 duke refuzuar te pranojne zhdukjen e 2 titujve ne tavoline pas skandalit te 2006.

Juve nuk eshte mundur asnjehere ne 37 javet e ketij sezoni, por 15 barazimet kane mbajtur gjalle shpresat e Milanit.

Edhe pse nje Juventus modest, tranieri Conte arriti qe te krijoje nje ekip solid.

Mesfushori i ardhur nga Milani, Andrea Pirlo ishte gjate gjithe kampionatit lojtari me i mire Bardh e Zi.

Bianconeret jane edhe ne finale te Kupes se Italise ku do te ndeshen me Napolin.

Pas 9 vitesh te gjata, duket sikur eshte rikthyer Juventusi i dikurshem.

La Vecchia Signora me stadium te ri duket se nuk e dashuron me zoterine e vjeter, ate te Madhin, Alessandro Del Piero, i cili duket se eshte i detyruar t’i thote lamtumire Juves.

 

Treshja e Madhe:

Juventus 28 (30)

Milan 18

Inter 18 (17)

 

Urime!


Fotot: La Gazzetta Dello Sport

(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: