Debati mbi perfshirjen e femres ne himnin kombetar ne Ora News: Flasin Bukuroca, Tole, Rrokaj, Ballauri, Thano etj.
| E Diel, 15.04.2012, 01:00 PM |


Tashme jemi mesuar me nenshtrimin e shqiptares dhe shqiptarit, saqe nuk heqim asnje presje historike, qe nga emrat deri tek pervetesimi i gjathckaje nga mashkulli.

Lis Bukuroca (Naser Aliu) eshte i pari shqiptar qe e ka lexuar himnin tone kombetar me syte dhe mendjen e drejtesise dhe moralit. Edhe kur thuhet qe teksti i himnit eshte i diskutueshem per origjinalitetin e tij, shqiptarit nuk i intereson, sepse, si gjithmone, jeton i nenshtruar.

I. Dardani(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: