Vetëvendosje: Shefqet Krasniqi, imam politik
| E Merkure, 07.12.2011, 08:15 PM |

Prishtinë, 6 shkurt, NOA – Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj deklaratave të imamit të Xhamisë së Madhe të Prishtinës. Reagimi ka ardhur pasi që Shefqet Krasniqi, në cilësinë e ligjëruesit islam, duke përzier fenë me politikën, ka folur ashpër kundër Vetëvendosjes të Albin Kurtit, duke e quajtur atë enveriste dhe duke thënë se myslimanët që votuan për të, bënë një mëkat të madh.

“Vetëvendosja është një lëvizje enveriste dhe myslimanët duhet me qenë larg saj. Është mëkat me ia dhanë votën Vetëvendosjes, por ne nuk kemi punuar për ta sqaruar mendimin e islamit për Vetëvendosjen, sepse nuk ka pasur kohë. Vetëvendosjes, është haram, është mëkat me ia dhanë votën. Kaq”, ka thënë Krasniqi.

Ndaj këtyre deklaratave publike ka reaguar aktivisti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, i cili imamin Shefqet Krasniqi e ka quajtur hoxhë të shitur. “Nuk ia vlen të merremi me të, ai është një hoxhë i shitur, hoxhë politik”, ka thënë Konjufca për Express.

Sipas Konjufcws, nuk është hera e parë që imami i Xhamisë së Madhe bën këso deklaratash, duke ofenduar parti të caktuara politike. “Ai edhe më herët ka dalë publikisht, duke bërë thirrje që të votohen parti të caktuara politike”.

Imami Krasniqi ka thënë se nuk sheh jetë të gjatë për Lëvizjen e Albin Kurtit, sepse votat këtë herë kanë qenë euforike dhe në zgjedhjet e ardhshme nuk do të mund të fitojë shumë. Atij i ka ardhur keq që partia e biznesmenit kosovar, Behgjet Pacolli, AKR, nuk ka mundur të marrë më shumë vota në zgjedhjet e fundit. Askush nga Bashkësia Islame e Kosovës nuk ka dashur t’i komentojë deklaratat e Krasniqit, e as të merret me to.

NOA

 

Komente:

1.                               Iliri, Gjakovë
12:14 6 Shkurt 2011

Ky farë nostalgjiu po na tregojka se me qenë Enverist është mëkat???
Kurse me qenë Titist qka është Hoxh Mullari?
Në kohen e ish Jugosllavisë kemi pasur dy krah Politik!!! O ke qenë Titist, pro Jugosllav, O ke qenë Enverist, pro Shqipërisë! Cila është mëkatë? Sepse që të dyat nuk mund të jenë të mira, e asë të dyat nuk mund të jenë të kqia.

2.                              Beni
12:22 6 Shkurt 2011

Ki far Hoxh Leshi,po mendon se asht dikun ne Avganistan,jo zotri je ne Kosoven e Shqiptarave.. e ne Kosov jetojn edhe shqiptar te fejave te ndryshme,por per mu nuk prish aspak pun se per mua Feja e Shqiptarit asht Shqiptaria,un skam votu asnji Parti por ne votimet e ardhshme Gjithmon kame votu VETVENDOSJEN,mamir Enverist se Titist…Shko ne rrot te sames ti hore Hoxh Majmuni…

3.                              toska bruksel
12:40 6 Shkurt 2011

Vaj Vatani e mjer Mileti, çfare hoxhe mafie jeton ne kesi shteti!!!???
Ske faj ti qe keshtu (palle) ligjeron, por mileti qe te degjon.
Nuk ke vende ne kete toke te shejte Arberore, kur je i shitur per nje kore.
Shko ligjero ne Afganistan, se ketu per ty nuk ka Vatan.

Albini me shoke eshte ardhmeria e gjithe Shqiptarise.

4.                              Vetëvendosje: Shefqet Krasniqi, imam politik | RadioEnderro | Radio Enderro | Portali Shqiptare
12:42, 6 Shkurt 2011

[...] more: Vetëvendosje: Shefqet Krasniqi, imam politik Did you like this? Share [...]

5.                              xhaxhi
12:59 6 Shkurt 2011

Me vjen keq per politiken kosovare si kah mundsi qe ni hogj merr guximin e leshohet ne politik mos e votoni ket apo at ai i quan haram votat e popllit
qe votuan emore hoxh pishmani si pas teje ne duhet ti kemi dy partij nja demokristjane e nja muslimane ai pae kto dit aeroplanat qe vin nga egjipti me bashkatdhetar plot e kthehen pa pasagjer kish ba mir me ju ba shoqri pilotave e me te leshue diku ne avganistan

6.                              skender
13:08, 6 Shkurt 2011

bolle hiq nuk e dua kete Hoxh, po ne kete raste mire e ka Hoxha!

7.                              maxi-kosove-gjermani
13:55, 6 Shkurt 2011

o shefqet une te njoh tye personalisht,ta njof edhe bab e babgjysh mos u perziej ne pun te tjereve,kqyre punen tende ma mir e ke se po ja hup respektin edhe familjes se juaj ,mos u be tash dikushi se e di qe sje kerkushi je mut ne ket moment per mua edhe se kam pas respekt ,mekat eshte per tye me e qesh vetevendosejen

8.                              bedriu gjermani
14:32 6 Shkurt 2011

vetvendosja jan quna te pa pjekur . skan haber per politik .veq kan qef me ba diqka. levizja jan klasa ma e dobet ne politiken kosovare as qe ja vlen me i ndegju se edhe qka flasin

9.                              vaxi
14:42, 6 Shkurt 2011

ky njeri duhet me shku ne psikiatri me u kontrollu se si duket i mungon diqka ne koken e mjekrren e tij me lesh …. se nuk eshte hera e par qe ben kso gabime edhe me gjergj kastriotin edhe me nene terezen eshte marr me fjal ofenduese ti thojm kti far gjauri shko ka ke ardh.

10.                          ilir
15:14 6 Shkurt 2011

ska faj njeri me te ardh keq nga budallt ky far gllauki e kapercej pragin elektoral a veton surroji jo kta jan shqiptart qe ni pjes i shkojn ati gabelit edvin ramit pas ni pjes kti albin hashkalis qe munohet me marr naj far titulli te herojit si adam jashari TU LIVDU KISHE PO BAJ DIQKA VEQ KTHIZET ANI FAR FTYRE MOS VET ZOTI NA RUJT MEM UDHHEQ KTA KA ME MARR VALIGJEN E ME IKKKKKKKKKKKK DIKUN KU TE MUJ

11.                           albini
15:21 6 Shkurt 2011

hogj dhe politika jan shum larg
ju jeni veq me bertit si lopa
dija jote ka veq allahu hugberr
komenti per albinin
jeni shum i pa shkollum

12.                           Dani
15:54, 6 Shkurt 2011

Po hore Hoxh mire eki, Mamir meu Bashku me Shkijet ah ?? Keq epaska Albin Kurti dhe Vetvendosja qe Thojn meu Bashkur me Nanen SHQIPRI !!

13.                           shqiptari
16:46 6 Shkurt 2011

valla po knaqmi tu komentu po ja futmi kejt pa brus u knaqum a?
pse e ka dhan ky far lope ni coment su ba nami se thojn njeri sa di flet-me pas than diqka te mir e kishmi perkrah kejt kishmi thon hoxha e ka mir .
na sjemi kunder asnje feje kunder asnje hoxhe e asnje prifti po kunder ktyre budallalleqeve po pa mar parasysh nga kush vijn
ky osht veq fillimi i gabimeve tua o shqefqet krasniqi se ste len zoti me than njerzit per ty se je mir se aspak sje i mir as ne fe as ne politik.
un po pres nje ndeshkim prej allahut per gabimet e tua.

14.                          Luani
17:09 6 Shkurt 2011

Esht enjoftun misioni i shumices se hoxhallarve qe nga koha e serbis, ne kohen e serbi shum nga hoxhallaret jan pague me rroga te majme dhe kan pas shum privilegje sepse ikan sherbye politikes sllave perta asimiliue kombin ton, dukemos mohue sekem pas edhe hoxhallar qe tan jeten jakan fal qeshtjes kombetare por ata asnuk kan pas rroga e as privilegje,
Me ikjen e serbis nga Kosova iken edhe ato privilegje per disa hoxhallar, por tani kososoves ijan versulun vende nga afrika e azia duke u gjet poata zagar por tani edhe shum terinj e qelehin aq sa edhe gomarit i shkojn ne nerva, por duhet ta din edhe kyfar i ashtutuquajturi hoxh se shqiptaret kan perjetue kohna edhe mate randa dhejan kalue pra edhe kjo dot kaloj.

15.                           avni
17:45 6 Shkurt 2011

Sja vlen te shkruash ndonje koment per ket taliban a DREQ hoxh, naj prishen edhe kulturen shqiptare.. o hoxh kali lexoje edhe naj liber tjeter te shqiptaris.
shqiptart nuk jon te interesun fare per nje kulture te till afganistane o hoxh a pop a qka jeni bo me kto mjekrra si majmuna ! as zoti sju do juve kshtu me kto mjekrra..

16.                           DRAGANI GRAQANIC
18:53 6 Shkurt 2011

SHIPTARI SHKAVI KA MJEKRREN MAT MADHE MA KA RRIT GJAKI JUV KAM MEJU PRE APET VEQ SAT HIQET AMERIKA

17.                           shpata
19:00 6 Shkurt 2011

Folni folni se në fund të fundit qaj hogja ka me ju këndu tallkinin.

18.                           sadiku
19:16 6 Shkurt 2011

LARGONE HOXHEN NGA ATJE, SE E MORI POPULLIN NË QAF. MOS SHIQONI FE DHE BESIME TË NDRYSHME. JEMI NJI KOMB KEMI NJI GJUHË. SHUKËT E HOXHES NA KAN NDA NË LLOJ LLOJ BESIMI. BASHKOHUNI SE JEM NJI GJAK. LARGOHUNI PREJ KTYNE GOMARVE QË PËRQAJN POPULLIN TAN.

19.                           toni-dk
19:16 6 Shkurt 2011

ky so hoxh po eshte hajvan i hajvanateve
o hoxh rrenci dallavergji je ti
ty te pagujn udba e shkinis bashk me qevertiar ton qe jan bashkpuntor tyne

po ti me kan shqiptar nuk perzihesh ne politika po ta ka q… nanen turku e tka ba hajvan
un e rrespektoj qdo shqiptar qe ka far do feje ai eshte shqiptar per mua
e ti koke manjak pis i fliqt i kombit shkatrimtar

20.                          xuxi
19:28 6 Shkurt 2011

O qone kete Hoxhe ne Avganistan te Majmunat tjere se ky vetem majmunit i perngjan.

21.                           shkupi 01
19:32 6 Shkurt 2011

hec mor hjeke at mjeker.e mos u mer me politik,se smahet feje me lesh,toka ka zarar prej juve me mjekra,edhe se vet jam fetar.

22.                          shpendi
19:40 6 Shkurt 2011

ky far hogje gjithqka munet mu kan hajvanat shka turk taliban po veq shqiptar jo kurren e kurres si ky hogj kan me na flliq shqiptarin turp per bashksin islame se e lejon ket hogj me fol

23.                          djali
20:146 Shkurt 2011

KY FAR HOXHA S ASHT AS MUSLIMAN E AS KURGJO SE PER T QEN MUSLIMAN DUHET ME PAS ZEMREN E PASTER NENE NJË NËN DY KUR JE MUSLIMAN NESE DIKUJT I NDODH NJE FATKEQSI DUHESH ME NDI DHIMBJE SIKUR PERSONI I LENDUM NËN TRE NESE DIKUSH BËHET I PASUR DUHESH ME QEN I LUMTUR PËR AT E KY FAR HOXHA ASHT TURPI I SHQIPTARVE KY FAR HOXHA KA NIS MU BO SI POPAT E SERBIS QE PO PERZIHEN N POLITIK PER KOSOVEN QE PO THOJN KOSOVA TOKA SERBIS O TI HOXH SE MARRE POM VJEN MET KONSIDERU SI MUSLIMAN TY MA SË PARI SHKO N PRESHEV THUJU SHKIVE PRESHEVA BUJANOVCI METVEGJA JAN TROJE SHQIPTAREEE

24.                          sokoli
20:29 6 Shkurt 2011

o medet per hoxhallar qfare i kemi a thue mos kan sdudju ne rusiiiiii sikur perpara ne ish kohen e komunistave …………si mos te kidhim kesi mulla ju betohemi se ishim ne europ………..

25.                          roni
21:00 6 Shkurt 2011

edhe pse ne ket rast mendoj se hoxha ka gabu qe i ka ba disa klasifimkime megjithat gabimet trashanike qe smunden me u arsyetu jane keto koment shum banale, sikur te isha njerez gjakpirsa e kriminel, shikoni shikoni qfar keni shkru oo injoranta sikur te ishi te dehur…..

26.                          nipi KS
21:01 6 Shkurt 2011

zoti ju mallkoft ai qe thot diq per hoxhen e nderum

27.                          lena kosov
21:09 6 Shkurt 2011

ALLAHU te shperbleft SHEFQET KRASNIQI me xhenet inshaALLAH ,ti na na flladit zemrat me ligjerata tuat mos u brengos qa te thojn te tjeret nese ti na meson qa o mir e qa osht keq mos u brengos qa te shajn se asgje nuk te bejn ata e njollosin veten e mejert keta qe nuk kan pse i dalin perpara ALLAHUT ne diten e gjykimit e ti vazhdo mesoj ymetin ton se shum kem nevoj per juve dhe shoket e tuja si ju mos me qen ju nuk e di ku ishum sod po ti na ke kthy ne rrugen e drejt ne fen ton te dashtun te ALLAHU

28.                          xili
21:17 6 Shkurt 2011

valla be hoxhe koke zbrazet te koke

29.                          ameti
21:28 6 Shkurt 2011

ky koka pop se jo hoxh hajduk i thacit ………….

30.                          loku
21:36 6 Shkurt 2011

Lena edhe Nipi hoxha nuk ka drejt me fol per parti politike e aj ne kit rast ka vepru kunder kuranit e Lena ti merre e lexo e mos prit tjert me te tregu qa thot feja se njerzit po manipulojn me njerz edhe feja thot lexo po njerz si ju po ju japin njerzve si qaj hoxh politka autoritet e tani po keqperdoret hoxha nuk ka drejt mu merr me politik hiq

31.                           donat
21:44 6 Shkurt 2011

o ti shefqet krasniqi se ti as hoxh sje ti mezi e ke krye shkollen fillore e pse e ke msue arabishten ti hoxh nuk je

32.                          dili
21:51 6 Shkurt 2011

mos tardht merzi ky hogj ka studju 12 vjet dhe ka qene nder ma te miret ne at universitet

33.                          syla
21:56, 6 Shkurt 2011

hoxha ekahup realitetin dhe nuk ka lidhje me jeten e qytetarve te civilizuer ne demokraci,

34.                          syla
22:00, 6 Shkurt 2011

ne nipiKS ti bre shokut aki sy e vesh,si thot populli. ky lloj hogje nuk e meriton respekti na njerzit te civilizuar. ok….

35.                          Lika
22:12 6 Shkurt 2011

Ky far pisi e ka pas dhen nje deklara edhe per Nenen e madhe Tereze.

36.                          didiiii
22:14 6 Shkurt 2011

o kti hogjes ja ************se ma mir mes me dal hiq u kan ne ket *********more shko laj njerz te vdekur ik *ut

37.                          lena
22:15 6 Shkurt 2011

loku sa per informacion un kom lexu edhe lexoj po me gjith qef ndegjoj ligjeratat e dr shefqet krasniqit , e ti sa um tregon mu me lexu merr ti e lexo ose ndegjo ndonje prej ligjeratav te dr shefqetit ,marre duhet me ju ardh per keto sharje qe po i bahen hoxhes mjeret keta qysh kan me i dal ALLAHUT perpara ,um vjen mir qe dr shefqeti i tregon muslimonve qe kon me votu pse jo vetvendosja osht antifetare na si popull muslion kem te drejt ti votojm ata qe i japin te drejtat muslimonve pa i cenuar ato selamu alejkum

38.                          Beni_gjer
22:20 6 Shkurt 2011

ju lutem mos u merrni me njerz te smur por kujdesuni per ata qe shkojn 5 her ne dit per tu taku me te smutin ata mos te infektohen se ky asht infektu prej ati momenti qe fillon te flas keq per diken duke dit se qfar detyre duhet te kryj ne kundershtim me gjdo gja qe ka lidhej me fen dhe kuranin zoti ja kthjelloft trunin keti hogje .

39.                          marovci
22:21 6 Shkurt 2011

çka komenton njeriu per mendimet e ktyre egersirave qe vendin e kan vetem ne taliban,jan lloj nese yoti ma fal ti quaj njerz qe e renadojn ket tok te kosoves,jan hija ma e keqe e kti vendi,shiqojani vetem fiyionomin,majmuna te gjalle.ku merr guximin ky mjeran me i permend emri albin kutit

40.                         pogragja
22:37 6 Shkurt 2011

shefqet krasniqi osht kundershtari im ne ndarjen e mendimeve rreth komentimit te kuarnit dhe osht shum i padishum kur ndan fetva -drejtesi me hamendje.ky njeri osht i lindun per me gabu dhe per me tregu mosdijen e vet ne forma te ndryshme.
por per kete koment spo ja zo per te madhe se ky smun me bo shum sherr.
na sduhet me sha shum hoxhen po qeverijen qe po naj bon pazaret me evrop me naj shit mitrovicen ose qysh pi thojn kompromise.
vllazen ska faj hoxha qe fol pa lidhje u msu pi lajmeve te rtks tu i ni politikant e ton.
me respekt koleg i nderuar te kam than ma se smun me ngran me dy lug. e tash e bajsh met shnosh

41.                          kosovora norvegji
22:39 6 Shkurt 2011

po shefqet krasniqi mekan si zdin sjakish dhan shperblim allahu ker rrug si eka marr shefqet hogja kurr keq nuk fol po qate fol qashty esht se ky nuk fol em interes ky njeri efol drejtsin po allahu i udhzoft lidert ton eju lutem ju qakeni fol fjal banale ne kto komente edukone veten tani jepni kritika dikuj se kush ka pak edukat nuk fol fjal banel po fol fjal te buta tung ju pershendes te gjithe eshefqet krasniqin e shpebleft allahu em GJENETIN mate mirin ALLAHU na dhaft dije si shefqet krasniqit.

42.                          Dani
22:39 6 Shkurt 2011

Per Draganin Graqanic, po ti Zotri Kriminel ti po mendon se ne Shqiptaret nuk kena Thika ti meta Hek at kok kriminele, por mos Harro se ne shqiptaret s’jena tuj Flet.. mamir Ik dikun ne Rusi aqe ekeni vendin..

43.                          berlini
22:41 6 Shkurt 2011

o mir e ka HOQJA o idiota pa fe ska as shtet aspe shihni qka jon tu ba sa hajniat e aj far albini juv ska kurr far feje hoqja ka fol me ato dhe e din .e jufe ZOTI JU MALLKOFT qka po shkruni,

44.                         bani
22:46 6 Shkurt 2011

koka hoxh e dreq e budall, a gjysa pollit budall jan qe ja kan dhan voten a po le o hoxh D , kade edhe ju se edhe hoxha po don nashta me hi politik e me fitu nai tender e mu ba miloner duhet edhe kta me menue

45.                          kosovora norvegji
22:49 6 Shkurt 2011

ju si poe akuzoni hogjen banu me kta lidert ton si kan nenshkru meu martu mashklli me mashkull e femra me femer ju masi spoedoni hogjen shkoni mas liderve ton si ikem tepa infektun na shiptart e kosoves shumica jem pa fe edhe allahu naka qu njerzit e pafe mena udheheq shtetin merrni shkoll prej hogjes se ebani nje familje te paster enese merrni shkol nag lidert ton bani nje familje te flliqne,ni 1 ferid agan edeh ne qeveri ton ska tjer te drejt.

46.                          Mulla Maksuti
23:03 6 Shkurt 2011

Oooo hoxhë dreqi po pse nuk trus böthën me xhemahatin tënd në xhami po fut hundët në politikë?!

47.                          Tonny::USA
23:04 6 Shkurt 2011

O HOXHO ME DITE TI ME GJITH HOXHALLART TJERE AS DIN ALBINI KUR ESHT NE GJUME,KOSOVA SIHTE SHUM MA MIR SE SA ESHT SOD 12 VJET PAS LUFTES, PO FAJET I KAN ATA QE MERREN ME JU, E TI KISHE BA MIR ME SHKU NA AVGANISTAN, ME JETU NE ZGAFELLA , SE NUK E MERITON ME JETU NE QYTET TI, AS QOBAN ME DELE STE KISHA MERR TY SE I KISHE DHUNU DELET SE QAQ DIN TI JO MA SHUM KUKU PER KOSOVEN KUTJ I JEP BUKE PO SKI FAJ SE TA KA MBUSH PACOLLI GUSHEN TY SE EDHE AI QASI TALIBANI ASHT SI TY E MA ZIIIII,,

48.                          avdullah rahmetullah BISMILAH norvegji
23:06 6 Shkurt 2011

PERSHENDETJE VLLA MUSLIMAN SHEFQET..PERSHENDETJE TE PERZEMERTA TE VIJNE NGA VLLAZNIJA JOTE ne norvegji..ARABE.RUSE.PAKISTANE.KURDISTENE.SHKAVELLE.ASHKALI.IRANIANE.EGJIPTIJANE.GREKE…VLLA SHEFQET MOS U DORZO..VETEM PERPARA..TA BOFTË ALLAHU KABUL E BAGDAD N’KETER ANË…

49.                          mergimtari ch
23:06 6 Shkurt 2011

turp per keta komentues
po heroi i jon kombetar ademjashari me mjeker
e shumpatriota tjer me mjekra
turp per ket popull qe ka ra ne nivel te rugaqve

50.                          Londonasi
23:13 6 Shkurt 2011

E more Hoxhe Vetevendosjes ua hangsh K…. po pis qenke jo Hoxhe por ti qenke kafsh he i mjere xhemati qe te ngojn ty.

51.                           MULLA KREKAR imam ne NORVEGJI
23:14 6 Shkurt 2011

VLLA musliman Shefqet…a e ke per gru qiken e tezes a qiken e mixhes …

52.                          Tirana
23:15 6 Shkurt 2011

Ky eshte HOXHE I RUSISE! No Comment!

53.                          Shqiptari
23:16 6 Shkurt 2011

E ka ble Putini kete matrapaz arab!

54.                          Kosova
23:18 6 Shkurt 2011

Pajtohem me komentin e shqiptari dhe Tirana!

55.                          radosavlje urosevac
23:19 6 Shkurt 2011

sa e mir esht kjo feje muslimansko,shiptari esht e mir kur ka feja muslimansko edhe e but,,imami sefket buri i miro este..

56.                          Mr Kackaderri
23:26 6 Shkurt 2011

Ti moj ” lena kosov ” qysh po e shoh qenke shkuar ne boten e endrrave. Lagi syt me uje te ftohet e ndoshta kthjellesh pak. Sa per ket far lop a gomar( ndoshta po e ofendoj gomarin dhe lopen) hoxhe nuk kam shum komente ; kesi lloj hoxhe kemi pas boll ne isch Jugosllavi, njerz stalinista e titista.
Duhet te ndahet feja nga politika. Une e kam lexuar Ku´ranin dhe e di sa qka shkruan ne Ate.

57.                          Kosova e Shqiperise!
23:32 6 Shkurt 2011

Feja duhet te mbet si Fe, dhe Politka, politik!
Ky far hoxhe s’esht askund, as ne politik e as ne fe!
Ni hoxh qe i thot vetit hoxh dhe qe jep kso deklarate, ky ska qfar te lyp ne xhami!
Po ske qfar ti besh, sas din aq fol.
Ani edhe kon e paska zgjedh, AKR-ne 
Ja paska mush *** plot pare, bravo pacolli 

58.                          beni
23:56 6 Shkurt 2011

E kemi te qart ket njeri te prisht ket jo shqiptar por nje radikal islam se nuk i duhet kosoves dhe as shqiptareve esht ky njeri se par disa viteve pikerisht ne vitin 2007 i del pune edhe per nenen tereze se e ka vendin ne ferr pasi qe nuk ishte muslimane mne te vertet ky imam e ka vendin ne ferr dhe nuk i takon shqiptareve

59.                          kadria nga gjermania
00:10 7 Shkurt 2011

o hgjo krasniqi ma mir esht me u fal kaze se me u marr me politik kur ski lidhje

60.                          lisi
00:54 7 Shkurt 2011

o leni qka thote ky hoxh se smeret ky vesh me poletik ky merret vesh vesh veq me ndasi te popullit haj medet qfar hoxhe

61.                           vv
00:55 7 Shkurt 2011

krejt vetvendosja ta urinoft ftyren,

62.                          besarti ferizaj
01:05 7 Shkurt 2011

mosu habitni shum se ky hoxh kurka fol qashtu mesiguri ka pi shum birra

63.                          nga kosova
01:07 7 Shkurt 2011

Kit hoxhë Po duka me bah krymenister kosoves mena hanger dreqi mazi se na ka hanger ….. po ky as hoxhë as politikan

64.                          agush
01:45 7 Shkurt 2011

ebre haxh na knaqe mosme pas qesi ferrka qame ba na

65.                          ardi
01:49 7 Shkurt 2011

ky hoxh stekoka paska met as me kish e as me xhami nuk asht nket jet

66.                          ganja
01:50 7 Shkurt 2011

qede

67.                          hamza
01:51 7 Shkurt 2011

ta rrasha ner mahram pis far hoxhe ti i ******

68.                          kadriu florida
01:55 7 Shkurt 2011

edhe un pajtohem me comentin e Kosova e Shqiperis,se me te vertet ky i gjor skoka as ne tok as ne qiell.se feja nuk duhet te perzihet me politik ,po ky eshte i njejt me at ,priftin e MICHIGANIT ne amerik qe i ofendonte,popullin kosovar.ky diqka edhe me i poshter se ai

69.                          Gurbetqari, Suedi
01:59 7 Shkurt 2011

Qka me than! Mjer aj xhemat që falet mas këti ´´hogje!´´ Po ky tana vaktet jav fal pa avdes, se ni hogjë që e përkrah haramin, jo që sashtë i fesë muslimane, po nuk mund t´jet me asni fe! Ani do po thojn se ka qen ´´komendant´´ i UCK-së! Haj kuku per neve që na ban gazin e botës këta ´´komandanta´´ pa fe, e pa atdhe! Me nderime redaksi e nderuar!

70.                          xheki
03:05 7 Shkurt 2011

oska kush me ja qi at nane kti majmuni me mjekerr cjapi se nime ha mut ky lop po si shkon gjat

71.                           I paemërt
03:44 7 Shkurt 2011

Mua nuk me pengon Naiviteti dhe ajo dukja banale me mjekerr capi e tlina e carshafa te vdekjes, por me prngon se ky lutet arabisht, mendon turqisht e jetoni magjupisht, kurse e quani veten shqiptar, Ai duhet ti frigohet te Vertetes se vet qe ka, e nese fol shqip ajo duhet me qen shqiptare, perndryshe ka lind kopil ne Kosove se ish kan dashte me linde ne Arabi.

Eshte e Verteta qe te ben te lire dhe jo neshtrimi ndaj ideve te huja.

Aty ku mungon e Verteta, Liri eshte e pa mundshme te fitohet me lutje e mjekrra e dove e ylla e hana e kryqa.

Ju jeni shqiptare more te mjere, zghohuni nga kjo hipnoze apo droge ne te cilen keni ra e shiqojeni vetveten.

Po ja u tregoi nje Histori tonen:
Nje shaljan kisht linde ne nje familje fisnike shqipetare dhe ai deri ne moshen 15 vjeqare kisht degjur vetem histori te luftrave te heroizmave te te parve te tije dhe i lutet Babes ta lejoje qe ti shetise tokat shqipetare per ta gjetur ate te verteten shqipetare pra shqiperin e vertet dhe keshtu del ai dhe shetite 30 vjet ne qdo treve te shqiptarise , qdo kun ku shkon i vesh teshat e ati veni i merr zakonet e ati vendi por te gjitha ato rroba dhe zakone e lojra e kenge nuk i ndihmoje ai nuk e gjene te verteten e vet dhe vendos te kthehet ne shtepi dhe ne momentin kur ai e hap deren e shtepise ku kishte lindur i behet qdo gje e kjarete, sepse e verteta pra shqiperia eshte aty ku je qdo njerin prej nesh eshte historia gjithe-shqipetare vetem se ne nuk dim si ta lexojm ate liber dhe kerkojme nga te tjerte qe te na shpjegojn librin tone. Eshte e pamundeshme me qene dikush ma shqipetar se tjetri, ose ma njeri se tjetri qoft ai i bardhe apo i zi apo i verdhe sepse ne jemi vet historia e njerzimit , ne mundemi me pas kultur tjeter , shkollim tjeter , religion tjeter por i gjithe njerzimi pra dhe ne shqiptaret ndijme dhimbjen knaqesin te ftohtit, flasim qeshim kendojme dhe kjo eshte ajo qe e quajm ndergjegjeje njerzore.
Prandaj mendoi se eshte e mundeshme me qene shqiptare dhe me qene i Lire sikurs ishin parardhesit tan Iliret! Te lire nga botkuptimet e huja.
Eshte e mundeshme me qene shqipetar dhe me qene njeri i mire por eshte e pamundeshme me qene njeri i keq e shqipetar i mire, eshte e pa mundeshme me kriju nje bote tjeter shqipetare per pa ndrysh vetveten, sepse ajo qka ne sote mendojme, punojme, besojme eshte ajo qka ne jemi mendo ndryshe do jet ajo qka do behesh, ky eshte parimi baze qe duhet te kemi .
Ne mude te kemi rang te ndryshem ne shoqeri ne pune ne familje por Vyrtyti i qdo njerit prej nesh eshte e perbashketa e jone i cile eshte Virtyti SHQIPTAR jo arab jo romak jo sllav jo grek.

Une Ti dhe Ai tjetri jemi gjithe shqipetaret diku tjetrkun ne gjithesi nuk ka shqipetar pra nese ne ndryshojme ndryshojne edhe shqipetaret ne pergjithesi.
Momenti kur te gjithe shqipetaret e hudhin ne pytje dhe ne dyshim perberjen e ndergjegjejes se tyre krijon nje Bote te Re Shqiptare nje Frymzim te Ri.
Migjeni e quan kete “Frymzimi i Kohes.”

72.                          baci
07:48 7 Shkurt 2011

Po pse o i komentus pe kritikoni hoxhen kaq shum edhe hoxha ka tè drejt me dhan mendimin e vet RESPEKT PER PROF, DR.SHEFQET KRASNIQIN lum KOSOVA qe te ka suksese

73.                          shkupi
07:58 7 Shkurt 2011

pse spo i shani edhe prifterit kur deklaron dic per politike por vetem hoxhen o ju popull naiv 98 perqind muslimane

74.                          Faiku
08:07 7 Shkurt 2011

Albin Kurti, është shqiptar i vërtetë.

75.                          didiiii
08:23 7 Shkurt 2011

o kti hoxhes ja shkerdhefsha ropt s eky eshte idiot se as emrine vet ky sdin me shkru shqip edhe me perkthy arabiisht ne shqip ky hala zdin mesi ka shkoll ky pis

76.                          ooooo laroj poju shkrun
09:13 7 Shkurt 2011

po albini asht i mir se ka gjak te shkaut mirekini epnja votat se pa pas lidhje me shki na nuk munum mi dashtnanen e ka shkin aedini puthne he ne byth nipin e shkive po tishte tjetri ne serrbi ne burg ne luft e kishin masakrru po edin shkit se asht nip i shkive se dhe nanen jakan ushtru perkit dit laroj i kopiliqit ju pershendet

77.                          Luani
10:01 7 Shkurt 2011

Pse nuk i puplikoni komentet, nese jeni shtyp ilir duhet publikue edheto qe nuk ju pelqen zoteri.

78.                          vermicalija
10:02 7 Shkurt 2011

oxha kishen sedeshti xhamis spojadin renin eh kunamam metabo venin

79.                          jeta
10:05 7 Shkurt 2011

Nuk po me habisin deklaratat e ketij fare Imami per V V ,ky kur nenen tereze e ka qujtur lavire ,qka din ky ?çka pritet prej ketij!?
Gjynah edhe me komentu per te!

80.                          Fatoni
10:14, 7 Shkurt 2011

O ju përkrahs të hoxhes jav….. Nanen hxha

81.                           peja
11:41 7 Shkurt 2011

sipas disa informacioneve, ky Hoxhë eshte i paguar nga islamiket dhe sherbimi sekret sllav maqedon..

82.                          DRANGOJET E SHQIPES
12:14 7 Shkurt 2011

Kti far hogje duhet me burgos sa me par se ku eshte anti shqiptar ky eshte armiku me i madh i kombit duhet me zhdukur nga faqja e dheut , po me duket po e dika se qka ka me gjetur dhe per ate pun flet si kudra.
Ky far delengjije ka folur keq edhe per nenen TREZE po ky e din fort mir se me ardhjen e vetvendosjes ne poshtet ky dota lyp diren e minit me hy ….

83.                          haku
12:49 7 Shkurt 2011

Po shiqoni ky far dr, nuk po e di kuj po i folka se me kon ka pun ky hajmedet haj vet fjalte fyse jan deshmi qe ju nuk jeni njerz te shkollum e per dr nuk vjen ne shprehje merrni dhe kqyrni si individ secilin nga ju cili i ka sherby keti populli me shum se dr, shefqeti asnje nga ju qe po i beni keto komente nuk merret programi i nje politikani nga veq nje ide po shiqohen te gjidha nese shumicen i ka te mire e vlersojm si pozitiv e normal i nderuari albin kurti ka iden e mire te bashkimit me shqiperin po idete e tjera shiqoni politiken ju lutem ne te xhitha kandet e jo veq nga nje kend

84.                          therandasi
13:09 7 Shkurt 2011

pershendetje se pari te gjith komentuesve mua me vjen shum mekat kur nje hogj apo imam mirret me parti politike e lere te jesh edhe DR ,siq na qenka ky zotriu krasniqi por tash e vertetoj nje fal te humoristit leci kur hyni ne provim dhe epyten se aje pergadit kur tha se aq shum ka msu saqe nena ika then mos mso shum se po behesh budall e njerz te till naken ba qe ne momente te veshtira te perqahemi dhe te vuajm gjith mon mjerim per ket zotri qe perqan nje komb

85.                          XHEMSON
13:47 7 Shkurt 2011

Ky imam kishte be mire qe te vllazrohet me friftin shqiptar Anton Kçira ne DETROIT USA e vetmja gje qe nuk kan te ngjajshme esht feja tjerat 100% IDIOTA

86.                          rasim
14:01, 7 Shkurt 2011

te ne nuk ka vend feja po ik thoj keti koke derri.te ne do jem 1 dhe nje komb e fej SHIPTARIJA,le te tregon se nga kush paguhet kyfar derri. ik ik mos u perziej ne politik .

87.                          gentriti
14:04 7 Shkurt 2011

Es-selamu aljkum Elhamdulila qe Kosova e ka ket burr te madh i cili ka ba nje kntribut per ket din (fe) e edhe per ket atdhe. Eshte normale qe njerzit qe punojn edhe te akuzohen sepse eshte ligj i zotit qe islami gjithmon me pas armiq po edhe burra te mdhej ka me pas me emrin e Zotit gjithmon e kta njerz qe i akuzojn ata njerz e i i bien ne sexhde zotit ata e kan prej mosdijes se tyre e fjalt e fundit qe i them jan O ZOTI JEM UDHZOJ E DREJTOJ UN FEN E DREJT JARABELALEMIN QELJAV ZEMREN E TA KUPTOJ KET DIN JARABELALEMI ES-SELAMU ALJKUM VE RAHMETULLAHI VE BEREKETUHU

88.                          golemi
15:43 7 Shkurt 2011

Selam alejkum hoxh magari,
a edhe ne politike e rrse fene po qka di ti qka asht harami hajt rruje ate mjeker e qitu magarve sane mos hin ne lame te huje o i pa fe

89.                          Shqiptar kuqezi
22:35, 10 Shkurt 2011

Tung te gjitheve,,,,po me vjen keq qe po ndodhin keto gjera,,mirepo apwt
Prap na jep me kuptu se nuk ka liri te shprehut ne Kosove,,oju dashamir pse po e shani fen e juaj ,??????ju e dini se i nderuari Albin nuk don fe islame andaj doktori nuk paska faj po secili e ka per veti vesh mos u ngutni,,,,Nderim Berisha Malishev France tung

90.                          artoni
22:51 14 Prill 2011

o idiota kallaj eshte me ofendu prifta edhe hoxhollar, po ju nuk keni kurrfar feje, ju jeni ateista e rrugaqt e nanes ha, ju besoni materilaizem

o rrugaq jeni pa kurrfar karkateri, e nanen ja ****** qetyre me shifren
tirana, shiqptari, kosova

91.                           besimtari
21:23 18 Prill 2011

Prej kahi eshte ky hoxhe depsuz, I paska leshu do kime ne mjekerr si sjapi i hyre magjupes! O Hoxh kurrumi,
merr tahret kur ta permendish emrin e vetevendosjes .Spaskna ni me kane Hoxha Shka, Ne cillen kishe te nishit
e ka kry medresen ky hajvan. Hoxhe. mos ha mut e me e perzi fene me politike!
Hoxhe si ti u falke edhe Mulla Artemija Te gjith muslimant qe bijn shahadet ta braktisin
kete hoxhe qifar Kete hajvan, kete mulla artemi te beogradit Ket shejtan, Ket shka kopil.Ket te pa fe
Shko ne beograd o Hoxh kulufi Po burre kuli tek koke bre ta dhefsha namazin e flliqt
Kush falet mas teje let shkon ne kishe e let falet mas zavensit te Artemise Apo ndo nje Iguman a qysh po i thon
shkite spo jau di emnin kryesorja Ky tek koka pop shka ! Allahi ta nxifte ftyren si se paske piken

92.                          Aty ku nuk ka moral, LIGJI nuk ka vler
15:16 21 Prill 2011

Eshte ekot te shenohet apo te jepet komemnt ku shumica e atyre qe kan dhan komente ne lidhje me keto deklarata te kety Hoxhes te nderuar. i kan ber me paragjykime dhe me nji mllef ndaj asaj qe po predikon Hoxha,

po me habit kometi i disave qe e konsiderojn veten se Antare te Besimit islam qe as qe nuk ka ndegjuar ndonjeher per Biografin e ktij Hoxhes (shpresoj qe ma von do ta kuptojn se kan ber shuum gabime)…

ndersa per Rugacet dhe atyre qe kan shar dhe ofenduar ne emer te Patriotizmit. nuk habitemi ngase nga te pamoralshimt nuk mundet te pritet asgje tjeter vec se sharje dhe ofendime nga gojat e tyre…..

93.                          samiu
22:35 29 Prill 2011

mire e ka ky hogje i nderuar

94.                          Pershendetje
13:37 6 Maj 2011

Pershendetje te nderuar
Kur njeriu i sheh te gjitha keto komente, e veren se shumica e atre qe kane shkruar nuk kane as edukate e kulture se po te kishin, nuk do ta kishin ofendu e sha nje njeri qe tjesht ne baze te besimit te vet k aarrit deri te nje perfundim, dhe po te ishin keta njerez qe kane shkru ketu aq patriota sa po len me kuptu tjerte prej tyre ateher kishin shku e ishin merr me plane tjera se si me ardh vendi aty ku duhet e nuk e kishin humb kohen duke ofendu

nuk ka njeri te persosur, gjithkush ka gabime po ajo qe po me duket absurde eshte se pse nje njeri sipas jush pse eshte hoxhe apo prift a nuk ka te drejte te shpreh mendimin e vet

e hoxhen tone te nderuar Allahu e ruajt e ia shtoft dijen, e nese dikund ka gabu atehere Allahu e falt

95.                          Kujtimi Prizeren
15:58 8 Gusht 2011

Oo Hoxh Mullari Kallzo Kush Po t`paguan.. Ore Shkerdhat Mu.. Po Sta var kush ty ,, do tja qesim apo jo Voten Albin Kurtit…

96.                          AKSH
21:42 18 Shtator 2011

O HOXH A MA BOLL LEHE SI QEN O SHPIUNI I SHKAUT TA ******MJEKRREN E MUTIT TI ********ROB E ROBIE TRADHTAR ************ ME GJITH ATA TALIBANET TJER ************ QE NA BAT FAQEN E ZEZ KOMBIT TONE TURP SHPIN I RUSIS….

97.                          shpejtoni
12:59 31 Tetor 2011

vallahin qeki hogje Allahi e shperpleft me xhenetin virdus po mir e ka se qeta te vedvendosjes po e lujn rroli e enver hogjes ne kohe e tinaje hogjes itham vashdo qeshtu se mie e ki Allahi te rujt ty edhe mar umeti MUSLIMAN

 

Kadri Mani

 

Unë Vetëvendosjen nuk e përkrah derisa nuk i spastron radhët e veta nga enveristët e nga hysamedin ferajt si dhe derisa vetë Albin Kurti nuk del me deklarata e të pendohet për blasfemitë që i ka bërë kundër profetit tonë Abraham Rugova.; por e lus të madhin Zot , nëse Sheqet Krasniqi (dhe shkjaun i Graraçnicës) shkojnë në xhenet, mua të më dërogojë në ferrin  më të tmerrshëm vetëm të mos i shoh ata syret surretër! Amen

Kadri Mani, protestant

 


6 Shkurt 2011

(Vota: 4 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: