''Gryka e Lumes'' denon ashper sulmin brutal te gjaksoreve serbiane
| E Shtune, 26.11.2011, 06:02 PM |

SHOQATA ATDHETARE "GRYKA E LUMËS" ME SELI NE HANOVER, PERKRAH IDENE E RAGMI MUSTAFES PER SHPALLJEN E PAVARSISË DHE DENON ASHPER SULMIN BRUTAL TE GJAKSOREVE SERBIANE KUNDER SHQIPTARIT TE NPAFAJSHEM

 

* Kerkojm qe kjo ide te perkrahet nga te gjithe shqiptaret pa dallim feje,krahine dhe bindjeve politike

 

Nga RESHAT BADALLAJ,kryetar

     

Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMES" me seli ne Hanover, perkrah fuqishem idene e z. Ragmi Mustafa, per shpalljen e Pavarsisë se Kosoves lindore, poqese falangat serbiane tentojn te hapin gojen per shpalljen e paligjshme te veriut te Kosoves. Kosova lindore ka shume te drejte per shpalljen e Pavarsisë, sepse ishte toke denbabaden e Arbërit. Ishte ndare dhe okupuar padrejtesisht nga sllavet e jugut. Eshte derdhur shume gjak per te mbrojtur kete toke.

Shqiptaret e Kosoves lindore, qe nga okupimi e deri me tani jeton me ankthin e vdekjes. Qarqet shoveniste serbiane,per cdo dite maltretojn,vrasin,burgosin shqiptare te pafajshem. Mu per kete,shqiptaret e Kosoves lindore, njehere e pergjithmone duhet te shkeputen nga thonjte gjakpires te vojvodeve dhe zhupaneve.

Shoqata Atdhetare "GRYKA E LUMES" me seli ne Hanover, kerkon nga te gjitha subjektet politike, pa dallim feje,krahine dhe bindje politike, te perkrahet fuqishem. Sipas kesaj shoqate, me kete ide para faktorit nderkombetar, Serbise "do t´ia zeme bishtin me dere Serbise. Poashtu, kjo shoqate reagon kunder gjaksoreve serbiane, per sulmin shtazarak kunder nje shqiptari te pafajshem dite me pare. Kerkojm qe tani qe gjaksoret serbiane te mos ngrene me dore kunder vellazerve tane.(Vota: 11 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: