Sulmi në xhami, rritet në 51 numri i viktimave
| E Shtune, 20.08.2011, 02:40 PM |

Zyrtarët pakistanezë thonë se numri i të vdekurve nga sulmi vetëvrasës në xhaminë e Pakistanit, ka arritur në 51.

Zyrtari i qeverisë lokale, Khalid Mumtaz Kundi, i tha AFP-së se nga njoftimet e fundit është konfimuar se 121 persona janë plagosur.

Shpërthimi thuhet se erdhi nga një sulmues vetëvrasës, në kohën kur besimtarët ishin tubuar për faljen e Xhumasë.

Zëdhënësi i talibanëve, i cili e identifikoi veten si Mohamed Talha, ka marrë përgjegjësinë për sulmin në emër të grupit militant “Tehreek-e-Taliban Pakistan”.

"Ne jemi duke luftuar kundër tyre dhe nëse dikush dëshiron të luftojë me ne, do ta ketë fatin e njëjtë", tha ai.

 

 


Bota Sot

(Vota: 0)

Komentoni
Emri:
Emaili:
Kodi i sigurise:
Titulli:
Komenti:

Publikime te tjera ne kete kategori: