Kampionati shqiptar - 1969-70

Kampionati shqiptar - 1969-70

Kampionati shqiptar - 1969

Kampionati shqiptar - 1969

Kampionati shqiptar - 1968

Kampionati shqiptar - 1968

Kampionati shqiptar - 1966-67

Kampionati shqiptar - 1966-67

Kampionati shqiptar - 1965-66

Kampionati shqiptar - 1965-66

Kampionati shqiptar - 1964-65

Kampionati shqiptar - 1964-65

Kampionati shqiptar - 1963-64

Kampionati shqiptar - 1963-64

Kampionati shqiptar - 1961

Kampionati shqiptar - 1961

Kampionati shqiptar - 1962-63

Kampionati shqiptar - 1962-63

Kampionati shqiptar - 1960

Kampionati shqiptar - 1960

Kampionati shqiptar - 1959

Kampionati shqiptar - 1959

Kampionati shqiptar - 1958

Kampionati shqiptar - 1958

Kampionati shqiptar - 1957

Kampionati shqiptar - 1957

Kampionati shqiptar - 1956

Kampionati shqiptar - 1956

Kampionati shqiptar - 1955

Kampionati shqiptar - 1955

Kampionati shqiptar - 1953

Kampionati shqiptar - 1953

Kampionati shqiptar - 1952

Kampionati shqiptar - 1952

Kampionati shqiptar - 1951

Kampionati shqiptar - 1951

Kampionati shqiptar - 1950

Kampionati shqiptar - 1950

Kampionati shqiptar - 1949

Kampionati shqiptar - 1949

Kampionati shqiptar - 1948

Kampionati shqiptar - 1948

Kampionati shqiptar - 1946

Kampionati shqiptar - 1946

Kampionati shqiptar - 1947

Kampionati shqiptar - 1947

Kampionati shqiptar - 1945

Kampionati shqiptar - 1945

Kampionati shqiptar - 1934

Kampionati shqiptar - 1934

Kampionati shqiptar - 1936

Kampionati shqiptar - 1936

Kampionati shqiptar - 1933

Kampionati shqiptar - 1933

Kampionati shqiptar - 1932

Kampionati shqiptar - 1932

Kampionati shqiptar - 1931

Kampionati shqiptar - 1931

Kampionati shqiptar - 1948

Kampionati shqiptar - 1948

Kampionati shqiptar - 1937

Kampionati shqiptar - 1937

Kampionati i pare shqiptare i futbollit, 1930

Kampionati i pare shqiptare i futbollit, 1930

Vizitoni Federaten e Futbollit te Kosoves

Per rezultate, informacione dhe gjithcka tjeter mbi futbollin e Kosoves, klikoni Ketu 

Kombëtarja dhe futbolli i Republikës së Shqipërisë II

Dhe kemi një njoftim të ri, të fundit. Papritmas Shqipëria bie plot 12 vende në Renditjen e FIFA-s për muajin shtator. Kur në gusht qe e 66-ta midis 200 shteteve të Botës. E prapseprap, edhe e 78-ta na duket deri diku normale. Tash për tash...

Kombëtarja dhe futbolli i Republikës së Shqipërisë

Në gjendje qetësie sepse tash kanë kaluar gjashtë ditë nga mbrëmbja disi marramendëse e Shqipëri – Holandë. Mendja ta do se të gjithë pasionet, atdhetare dhe pseudoatdhetare, kombëtare apo mbeturina të nacionalkomunizmit, sportive apo...

Goli i mohuar, Holanda vjedh fitoren

Trajneri i kombëtares shqiptare, Oto Bariç, ka qenë tepër i pezmatuar për mënyrën sesi humbëm me Holandën mbrëmë në "Qemal Stafa". Sipas tij, barazimi do të ishte rezultati më i drejtë i ndeshjes, kjo edhe sepse gjyqtari anglez na mohoi...

Një ''tulipan i zi'' për Mishel Platini nga Tirana

Nëse në ndeshjen e vitit të kaluar Holandë-Shqipëri, të luajtur në Amsterdam, holandezët mund t’i lejonin vetes të luanin volejboll në zonën e portës së tyre, sepse gjyqtari çifut Alon Yefet, nuk kishte ndërmend që t’i ndëshkonte me njëmbëdhjetëmetërsha në favor të skuadrës shqiptare...

Biografia, i vetmi mbrojtës që frenonte Vasil Rucin

Dëshirë e fshehtë, gjunjëzimi i Barcelonës në Vlorë. Në "Kamp Nou", stadiumin gjigant gjunjëzimi erdhi vetiu, kur dielli po perëndonte. Nën drita të magjishëm, u panë sytë e barcelonasve të trishtë. Një profesion tjetër dukej që po rilind te Vasili, me të cilin sërish ka prekur edhe...

Çfarë mund t’i urojmë Kampionatit të 69-të?

Nga Besnik Dizdari - Shumë. Vërtet që mund t’i urojmë shumë. Mirëpo, vetvetiu po na pëlqen t’i urojmë disa “punë të mira” që kanë të bëjnë me profesionin tonë të gazetarit. Kështu, Kampionatit të 69-të Kombëtar të Futbollit që nis këte javë, do t’i uronim gazetari, gazetari më të mirë se vitin që shkoi. Kjo sepse një Kampionat Fubolli është i lidhjur tejet me gazetarinë...

Në Juban, atje ku prej dy vitesh luhet futboll femrash

Vendimi më i fundit i Federatës Shqiptare të Futbollit për krijimin e sektorit të femrave, është pritur mjaft mirë në rrethin e Shkodrës. Në veçanti për vajzat e fshatit Juban, vetëm pak kilometra larg qytetit të Shkodrës, të cilët për afro dy vite sterviten rregullisht në një ekip zyrtar pranë kompleksit...
Kryesore