Ilir Dardani: Shqiptaret, keta armiq te kombit shqiptar

Shqiptaret ne Maqedoni shkelen sepse asnjehere nuk behen bashke, sic nuk behen mbare shqiptaret bashke...

Ilir Dardani: Dy fjale per poetet qe mbushin hambare me poezi

Duke qene vizitor pak a shume i rregullt i faqes me te famshme shqiptare ‘’Zemra Shqiptare’’ shikoj pranine...

Ilir Dardani: Luftetaret e pushtimit

Gjergj Kastrioti, Heroi Yne Kombetar, pervec lirise se syve, duarve e kembeve, deshi edhe lirine e shpirtit shqiptar...

Ilir Dardani: Salih Islamik GjakPrishur Kabashit

Ti kryemjeresi nuk kishe nevoje te shikoje larg, por vetem afer dhe do ishe njeri dhe jo kafshe zemerperbindeshe...

Ilir Dardani: Nji t'humbuni

Sa here qi i madhi flet, ti je aty, gati, i mbushun me deshiren e zjarrte: per ta ba t'vogel si veten tande...

Ilir Dardani: Jo islamit ne trojet shqiptare!

Mallkim! Pas vdekjes se Gjergj Kastriotit shqiptaret humben vetveten...

(Anti) Ilir Dardani: Homazh per Kaurret ose All’ah Ykber!

Shqiptaret dhe boshnjaket jane vellezer…te turqve. Boshnjaket nuk jane...

Ilir Dardani: Dardania per Shqiperine miliona euro - Shqiperia per Dardanine nje serb me shume zero!

Mijera shqiptare nga Dardania bejne pushimet cdo vere ne Durres. Te gjithe...

Ilir Dardani: Hyseni, Terroristi islamik i radhes

Tashme nuk eshte fenomen i ri terrorizmi islamik i shqipfolesve apo edhe i...

Ilir Dardani: Shqiperia po Ndryshon ose Homoseksualizmi Berishian

Ndryshimet rrenjesore te te drejtave te b*thes tregojne hapur se Shqiperia...

Ilir Dardani: Kur Hoxhes i thua Vafsh ne Djall!

Ishte mengjes. Dielli nuk kishte lindur akoma, askund ne Europe...

Ilir Dardani: Izolimi fale nje pushtimi

Mundohem qe ne cdo shkrim timin te mos e anashkaloj Islamin...

Ilir Dardani: Hicat dhe MendjeNdrituri

Jane ne moshe te thyer. Gjate gjithe jetes se tyre nuk jane njohur per asgje...

Ilir Dardani: Inaugurimi antieuropian

Sali Berisha ka qene Komunist. Nuk eshte me, por nuk ka ikur larg...

Ilir Dardani: Une jam Shqipnia, jo ti!

Ti nuk je Shqipnia! Gjuhen e vendasve e mesojne te gjithe, por ti shqiptar...

Ilir Dardani: Replike me nje Malok

Shoku Llemadeo, Edvin Rama, i biri i Kristaq Rames dhe nipi i Spiro...

Ilir Dardani: Me mire harro Frymemarrjen sesa Shqiperine!

Amerikani, italiani, gjermani, francezi, belgu, anglezi, por edhe turku e arabi kane emrat e tyre...

Ilir Dardani: Pergjigje z. F.H.

Shqiptaret kane vuajtur per fjalen e gojes. Une jam i ri dhe nuk kam qene pjesemarres i dikaturave ne Shqiperi...

Ilir Dardani: Une jam krenar qe jam shqiptar

Une jam krenar qe jam shqiptar sepse: Qielli i Shqiperise u nxi. Murtaje islamike ra ne token e bekuar. Nenshtrimi u mireprit, gjaku lejoi ca pika te huaja, te zeza. Une jam krenar qe jam...

Ilir Dardani: Luljeta, dhimbja e rradhes!

Ne Vloren e Il Flamurit (Ismail Qemalit) e Flamurtarit te madh lind dhimbja e rradhes. Nje burre pi dhe dehet. Kthehet ne shtepi dhe ne vend qe te fleje ne oren 03:00 te mengjesit...

Ilir Dardani: Ermiri vdiq, por jo Migjeni!

Luli i vockel humbi jeten ne kerkim te kanaceve. Ky ''ar'' i ka rrenjet thelle ne shpirtin e dhimbjes se Migjenit, eshte varg i tmerrshem i Poemes se Mjerimit Ishte i varfer Ermiri, prandaj vdiq...

Ilir Dardani: Analisto-Komunistet

Me gjithe respektin qe mund te kem per homoseksualet (jo ndonje respekt te madh gjithsesi!), mbetet te them se Shqiperine e ka perfshire orgjia pederasto-komuniste! Homoseksualet...

Ilir Dardani: Komunisti lypes!

Mos valle i ka leket per te blere rroba, meqe eshte shfaqur lakuriq ne publik me pare? Edvin Rama, Kryetari i Partise Komuniste te Shqiperise, thyen privatesine e njerezve dhe u dergon e-mail-e...

Ilir Dardani: Jo ismetmustafhasanizmit

Kohe privilegjesh! Kam nderin e kenaqesine te shkruaj nja 2 fjale per nje burre te madh te kombit shqiptar. Ismet e ka emrin, mesemrin Mustafe, kurse emrin qe radhitet nga krahu...

Ilir Dardani: Zog apo Korb?!

Lexova dy shkrime ne lidhje me Ahmet Zogun, ish-si-tip-mbreti i Shqiperise. Blendi Fevziu bente thirrje qe t’i ktheheshin eshtrat ne token e tij, dhe perderisa kishte lene ‘’fjale te fundit’’...

Ilir Dardani: Me ne fund edhe Shqiperia ka terroristat e saj islamike

Erdhen osmanet, na ngulen shpaten dhe e bekuan me islam. ‘’Allah Ykber’’ - thane, dhe shpaten drejt e ne zemer shqiptarit. Nuk ishte e thene qe Gjergj Kastrioti te jetonte shume...

Ilir Dardani: C'Petritizem!

Pasi mesoi se rrenjet i kishte ne Anadoll, lindi dashuria, u ngroh ne zemer nga babai turk, ne vend qe te ngrohej nga nje romance qe ta sugjeron mosha! E mori lapsin dhe filloi si sorra...

Ilir Dardani: Sulltani dhe njerezit e krijuar nga Urina!

Sulltan Bajaziti II eshte nje nder vrasesit, pushtuesit dhe shemtirat anadollake qe shklen shpirtin e shqiptarit, qe i hapen varrin, pas dhunes e terrorit te vazhdueshem gjate atyre...

Ilir Dardani: Bote e cuditeshme, kjo e sotmja!

Gazeta ‘’Bota Sot’’ e cila na vetquhet ‘’kombetare’’, eshte e te gjitha kombeve! Kombin shqiptar e perfaqeson prezenca e Presidentit Ibrahim Rugova, kombet e Europes i perfaqeson ai qe...

Ilir Dardani: Pyetje, por edhe pergjigje! (Biles edhe nje Urim!)

Ankohen disa nga prezenca e kishave ortodokse (serbe) ne Dardani, ndoshta me te drejte. Edhe djegur kane disa, si menyre hakmarrje dhe mire kane bere (edhe keq sepse nje...

Ilir Dardani: Pushtimi!

Isha femije. Mesova se turqit na e veshen historine me gjak e me turp. Nuk e di nese qava, por mbaj mend se mezi merrja fryme. Isha femije, atehere kur bera dicka per Gjergj Kastriotin...

Ilir Dardani: Une dy fjale, Ypi pak me shume...per nje Zagar!

Zagari nuhatje ka, po ti o zagar' i dheut e paske pasur me tepri'. Ti nuk qenke nje zagar dosido, por nje zagar mbi zagar, nje super zagar, hyper zagar, ultra zagar. Ne cilen shkolle qensh rrugesh...

Ilir Dardani: Cameria, Halldupet dhe Nora!

Populli shqiptar ka vuajtur si asnje komb tjeter ne Evrope. Historia jone eshte nje dhimbje kolosale. Turqit, Serbet e Greket kane hyre ne histori si gjakpires te papermbajtshem. Komplet hanibale...

Ilir Dardani: Fitna

Filmin shokues qe do te shikoni e ka realizuar Geert Wilders, politikan, deputet i pavarur ne parlamentin holandez. Autori nuk ka perdorur asgje nga vetja, por ka prezantuar realitetin...

Ilir Dardani: ‘’Une jam mire kur asht mire Shqipnia’’

Shqiperia, vendi me i lodhur ne Europe qe, fale pushtimit 500 - vjecar, sjell ‘’moden’’ ne leternjoftime! E kam shume te veshtire te jem shqiptar, por ne fund mbetem i detyruar, fale...

Ilir Dardani: BaMir apo BaKeq?! - Robelli i rebeluar per se mbrapshti! - Gjynah!

Shqiperia, ne kohen qe vendet e tjera te Evropes turreshin drejt drites, egersisht u zhyt ne erresire!

Enver Hoxha (ja hengert dreqi shpirtin e kockat, atij dhe te gjithe atyre qe e vleresojne)...

Ilir Dardani: Gjakmarrja, por me shume se kaq!

Ne Shqiperine e veriut fenomeni gjakmarrje eshte fatkeqesia e radhes qe i bie kesaj popullsie, si hanxhari ne koke! Ne veri gjakmarrja nuk eshte e ndare sipas besimeve fetare, por sipas...

Ilir Dardani: Dy Heronje, dy te zeza dhe nje kenge!

Gjergji luftoi armikun ne vendin e tij. Ademi Luftoi armikun ne vendin e tij. Gjergji i krishtere. Ademi mysliman. Gjergjin e urrejne myslimano-islamiket. Ademin e duan te krishteret. Gjergji...

Ilir Dardani: Fatosi i Enverit ose Hallall Burgu!

Fatos Lubonja, ishte i denuar politik. Nje nga ata qe kane firmosur denimin e tij dhe jo vetem te tij nga familja e tij, eshte edhe ‘’babushi’’, sot i ndjere, i kryesocialisto-komunistit Edvin Rama...

Ilir Dardani: Pavdekesia e ferrit komunist!

90% e shqiptareve ishin te persekutuar. 10% kriminele ordinere qe shkelen me te dyja kembet te drejtat e njeriut, te udhehequr nga sistemi barbar, i krijuar nga armiqte historike te...

 
Kryesore