Ilir Dardani: Drama shqiptare e pavdekshme!

Ketu nuk behet fjale per nje skuader futbolli, te cilen do e perkrahesh edhe nese korrupton arbitrat. Ketu behet fjale per ceshtje madhore te shtetit tone...

Ilir Dardani: Njeriu i Edvin Kristaq Rames vret protestuesin. Shikojeni!!!

Ngushellime per familjet e tre viktimave qe rane ne luften per te rrezuar qeverine e votuar nga qytetaret shqiptare dhe te pranuar nderkombetarisht...

Ilir Dardani: Korrupsionisti Ilir Meta, media dhe shqiptaret

Sic e kam thene edhe me pare, njeriu eshte normal deri ne momentin qe vesh kostumin e politikanit, pastaj shnderrohet ne monster. Ilir Meta ka qene njeri normal...

Ilir Dardani: Vrasja me Gure Islamike e Soraya Manutchehrit

Soraya Manutchehri ka vdekur ne vitet 1980, ne nje fshat te Iranit. Ka vdekur pasi eshte futur ne dhe ne mes e poshte, kurse mesi e siper...

Ilir Dardani: Lufta e Edvin Kristaq Rames per postin e KryeAnadollakut te Shqiperise

Edvin Kristaq Rama qe ne pamje te pare tregon njeriun e droguar, pijanecin dhe te cmendurin. Kam shume rezerva per kryeministrin aktual...

Ilir Dardani: Mesuesi i Partise Paul Tedeschini dhe Vrasesi Serb Flori Bruqi

Paul Tedeschini nuk eshte 100% llum, por vetem 99%. 1% i hiqet sepse eshte antiislamik dhe e falenderoj per kete. Te jesh antiislamik...

Ilir Dardani: Të duam më shumë Zotin e Shqipërinë sesa djallin e Arabinë!

Nuk do e mendonte kurre Gjergj Kastrioti, se do vije nje dite e kundershtari i tij, kucedra e zeze islamike, do te behej shenjt dhe shqiptaret...

Ilir Dardani: Une jam Ilir Dardani

Une do te pranoja te isha qen me kater kembe, por kurre mysliman shqiptar. Islami per kombet e tjera eshte ok, nuk eshte dicka...

Ilir Dardani: Nanen e nanes bre atij qe flet ne emrin tim e turkun ma quan vella!

O Hashim Thaci, baba i Erdoganit te ka fjet me nanen a?! Nanen e nanes bre kesaj…pune!!!...

Ilir Dardani: Rikthehuni si Shqiptarë tek Shqipëria Juaj

Eshte e dhimbshme, eshte i patolerueshem pikellimi shekullor qe sundon trojet tona. Ne kemi te gjitha faktet...

Ilir Dardani: Shqiptaret kane lindur ne vetvete osmanin dhe sllavin

Peja u mbush me serbe. Shqiptaret zienin nga inati. Zienin por jo aq sa zienin kur Prishtina u mbush...

Ilir Dardani: Kunder botes se humbur islamike ne trojet shqiptare

Shpoje cipen islamike qe te ka verbuar syte dhe shikoje veten ne pasqyre...

Ilir Dardani: Sorrtarizmi islamik

‘’Kosove, perkujtohet Sulltan Murati’’ – ne pritje te - ‘’Kosove, perkujtohet Sllobodan Milloshevici’’...

Ilir Dardani: Deshtimi i vetvrasjes islamike i kombit shqiptar

Nese nuk e do islamin pushtues dhe primitiv per islamiket nuk mund te jesh shqiptar, por vetem serb...

Ilir Dardani: Fund sakrifices se urrejtjes dhe prapambetjes islamike!

Si te gjitha kombet e tjera te Europes as kombi shqiptar nuk e humbi ekzistencen. Ky komb humbi shume...

Ilir Dardani: Pse Islami duhet pershendetur per te fundit here?!

I dua shqiptaret dhe nga dashuria per ta gjithnje do e urrej islamin ne trojet e tyre...

Ilir Dardani: Myslimanet shqiptare, pjese e rendesishme e shkaterrimit te kombit shqiptar

Islami ne trojet shqiptare gjithnje do te sulmohet…deri ne shuarjen e tij...

Ilir Dardani: Terrorizmi dhe Turpi Islamik ne Trojet Tona

Shume drejtues shtetesh praktikojne politika te gabuara duke vene mbi gjithcka interesin personal...

Ilir Dardani: Politika dhe kultura e nje kombi shume-kombesh

Fushata e fundit elektorale na prezantoi edhe dy Lepura. Edvin Rama pranoi...

Ilir Dardani: Shoqeria Islamike Shqiptare

Kryehoxha i Kosoves, Naim Ternava ka thene se ‘’Nene Tereza eshte magjupe’’. Njeriu para se...

Ilir Dardani: Shqiptaret, Rugova dhe Vatikani

Varferia dhe injoranca jane ne listen e ngushte te armiqeve kryesore te njeriut. Varferia njeriun...

Ilir Dardani: Shqiptari? – Mos eshte ai qe ka ngrene turpin e sulltanin me buke?!

Perandoria osmane pushtoi Ilirine. Kur keshtu? - Nja 600 vjet me pare.Pse? - Nuk e di profesionin...

Ilir Dardani: Pse e dua dhe e vleresoj Kadri Manin?

Per te vleresuar nje njeri nuk shikoj fjalet qe gjithnje i merr era, por veprat te cilat mbesin pergjithmone...

Ilir Dardani: Kenga - Sirena e fillimit te luftes se pare fetare ne Iliri!

A e pate videon e kenges per kryeterroristin islamik, vellain tone ne islam, njeriun me te kerkuar ne bote, Bin Laden...

Ilir Dardani: Islam Osmani

Myslimani Agim Vuniqi (Sulltan Murati) ishte ai qe beri publike nje video. Sipas nje gazete ishte nje katolik...

Ilir Dardani: FatosEdvinSalihi

Une jam aq i zoti sa ti them fatos nanos se Ty te vjen nga pas historia e zeze, droga, alkooli, bastet, kurveria, dhuratat 500- dollareshe...

Ilir Dardani: Halldupet e Sorrerise dhe Shqiptaret e Shqiperise

Shqiperi apo Sorreri? Shqipe apo Sorra? Krenare apo gjallesa te nxira nga turpi? Dinjitet-perdhunuar apo...

Ilir Dardani: Poshte trasheguesit e pushtimit

Emri dhe mbiemri shqiptar ‘’osman-i’’ eshte me antishqiptari dhe me i turpshmi nga emra-mbiemrat tane...

Ilir Dardani: Gjergj Kastrioti dhe shqiptaret

Shqiptare te dimensioneve te jashtezakonshme lindin rralle. Me i madhi i te medhenjeve lindi me 6 maj 1405...

Ilir Dardani: Turq, serbe e uje

Fatos Nano largoi bustin e Gjergj Kastriotit nga zyra e tij, kur ishte kryeminister, sepse do hynte kryeministri i Turqise...

Ilir Dardani: Hallduposllavet e politikes shqiptare

Politikanet ne nje vend perendimor, sidomos ne Amerike, respektohen shume sepse punojne maksimalisht per...

Ilir Dardani: Kafaz

Historia e shqiptareve ne 600 vitet e fundit nuk shkruhet me germa te arta. Islamizimi masiv i shqiptareve...

Ilir Dardani: Mjaft mish-per-top-izmit!

Nga fshati me i larget i Jugut apo i Veriut, e le lopen duke bere ‘’muuu’’ dy here dhe niset drejt Tiranes...

Ilir Dardani: Shqiptaret, ky komb pa dinjitet!

Sulltan Murati ishte prijes i ushtrise pushtuese osmano-islamike. Sulltan Murati dhe Sulltanet e tjere shuan...

Ilir Dardani: Baze, Taci dhe Gazetari

Nuk ishte hera e pare qe pas rrahjes Mero Baze fton gazetaret dhe shkon ne spital dhe nuk mendoj se...

Ilir Dardani: Eshte mire te jesh serb ne Serbi, Europe, por...sidomos ne Dardani!

Ka me mijera familje shqiptare jashte Dardanise qe nuk kthehen ne vendin e tyre sepse shtepite u jane...

Ilir Dardani: As në ëndërr nuk e shikoj Ilirinë

Dy ushtri ne Iliri. Njera ka ardhur per te vrare lirine e tjetres. Gati per beteje. Gjergj Kastrioti, Atleti i Krishtit...

Ilir Dardani: Vdekja me emrin Kallashnikov

Edhe gjate sistemit komunist kishte arme te nxehta ne duart e popullit, por ne raste shume te rralla perdoreshin...

Ilir Dardani: Laperit Paul Tedeschini

Une kam vetem nje fytyre, te cilen tashme e kane pare te gjithe. Nuk e dua islamin dhe pike. As te babes tim deri...

Ilir Dardani: Kukuvajkat

Ismail Kadare ka shume vite qe eshte ne listen e vogel te shkrimtareve me te medhenje te botes...
Kryesore