Ilir Dardani: Pergjigje z. Luan Cipi

I dashur Luan Cipi, Te dua e te respektoj ty si njeri. Edhe nje here: Te dua e te respektoj ty si njeri. Por… pa islamin. Islami yt ma shpife...

Ilir Dardani: Une, Anders Breivik, Europa, Emigrantet, Islami dhe Shqiptaret

Do duhej qe te kishim humbur cdo ndjenje njerezore nese do e shfajesonim vrasesin e dhjetra njerezve te pafajshem. Fundi i Breivik: Perbindesh! Por kjo nuk do te thote...

Ilir Dardani: Kurbani i djalit te Babes Sulltan

Poshtersia e shqiptareve nuk ka fund. Sapo mbaron dicka e erret fillon nje tjeter. Injoranca dhe pashpirtesia anadollake na shfaqet perdite! Ja, p.sh: Sot kur Lulzim Basha...

Ilir Dardani: Ekstremistet islamike te Kosoves kercenojne e mallkojne Blerim Latifin dhe te gjithe jo-radikalistet

Shikojeni shqiptarin ku dhe si ka perfunduar! A nuk po ju vjen me vjelle?! A mendoni se eshte nder te jesh mysliman kur ndani te njejten fe me keto specie?! Kur keni udheheqes ...

Ilir Dardani: Kur Islami shfrytezon Varferine e shqiptareve!

Ndihmat e sinqerta per femijet e varfer te fshatrave te Dardanise jane te mirepritura, sepse Dardania me Shqiperine jane vendet me te derrmuara ekonomikisht...

Ilir Dardani: Levizja Socialiste per Hajduto-Degjenerim!

LSI eshte partia e trete ne Shqiperi, pas PD-se dhe Ish Partise se Punes, por duke pare rivalitetin e dy partive kryesore eshte partia qe zgjedh fituesin, sic beri ne zgjedhjet e fundit ...

Ilir Dardani: Ekipet shqiptare u larguan heret edhe kete here nga Europa!

Vllaznia e Shkodres ishte prane kualifikimit per ne fazen e trete te Europa League, por u dorezua ne 2 minutat e fundit te ndeshjes duke pesuar 2 gola. Ndeshja...

Ilir Dardani: Remi Jakupi: Urime pavarësinë

Prezantojme nje kenge te re nga kengetari i mirenjohur Remi Jakupi. Kenga e Gezimit te Pavaresise ‘’udheton’’ ne mbare trojet shqiptare nepermjet zerit melodioz te Remit...

Ilir Dardani: Pendesa e Bleones si akt i shqiptares se mire dhe ’’nacionalistet’’

Kengetarja e njohur Bleona Qereti per nje moment nuk donte te dinte se nga vinte dhe ishte perqendruar krejtesisht ‘’aty ku kishte shkruar’’. Ne nje interviste per ...

Ilir Dardani: Rraca e dreqit ne stadium - ose - Edhe Korca paska halldupe!

Korca eshte Histori e Madhe Krenarie. Padyshim nje nder qytetet kryesore te Shqiperise. Kurre nuk ka munguar arti, kultura dhe atdhedashuria ne kete qytet. Nese ne shume...

Ilir Dardani: Kancerozit islamik, Nafi Baxhakut dhe te tjereve

Duhet ta kuptojne te gjithe shqiptaret e ndershem, por edhe palacot, qe askush nuk fton shqiptaret te jene...

Islamiku Antishqiptar Avni Avdiu: Deo Gracianit dhe Valon Kurtishit

Në reagimin e tij me titull: “Të argumentojmë me fakte”, Valon Kurtishi më paraqet sikurse Deo Graciani në camera obscura. Nuk i përmbahet titullit të reagimit...

Ilir Dardani: Wladimir Klitschko vazhdon te mbetet Mbreti i Boksit

Wladimir Klitschko, ukrainasi qe flet pese gjuhe, boksieri i peshave te renda, eshte kampion ne kategorite: WBA, IBF, IBO, WBO si dhe Kampion i revistes Ring. WBA mbahej...

Ilir Dardani: Flamurtari dhe Vllaznia shkelqejne ne Europe

Flamurtari i Vlores shenon 3 gola dhe peson vetem nje. Vlonjatet shkelqejne ne Malin e Zi perballe podgoricasve dhe jane fare prane raundit te dyte te Europa League...

Ilir Dardani: Dardania Martire na prezanton Terroristin Islamik te radhes, Betim Kaziun

Tashme eshte bere ''buke e perditeshme'' lajmi per terroriste islamike shqipfoles. Lajme te tilla me ndihmojne edhe mua personalisht, por mbi te gjitha ndihmojne shqiptaret...

Ilir Dardani: Shqiptarët dhe Bishti i tyre

Kush nuk do donte qe kombi i tij te jete perfekt? Kush mendon se perfektesia arrihet duke fshehur ne menyre te turpshme anet negative te qindra mijera shqiptareve, apo ndoshta...

Ilir Dardani: Lufta per nje cope Kosove Islame

Perseri gjendemi prane islamit. Aq i domosdoshem eshte bere saqe po zevendeson edhe buken. Njerezit po hane islam dhe kete e bejne ne nje menyre te cuditeshme...

Ilir Dardani: Hoxha - Makina per Femra eshte Haram, perdorni Deve, si grate e Muhametit

Ky eshte hoxhe. As me pak dhe as me shume se hoxhe. Ky hoxhe, si te gjithe hoxhet e tjere, tregon rrugen drejt prapambetjes, drejt izolimit te (a)llahtarshem. Keto gjallesa...

Ilir Dardani: ''Në njërën dorë Kuranin e në tjetrën Pushkën''

Ne shqiptaret nuk duhej te ishim ketu. Ne jemi ne krahun e gabuar te historise se shekujve te fundit. Ne skulptoret e ferrit po krijojme Statujen e Djallit, sepse nuk qenka e thene...

Ilir Dardani: Ndeshen gjigandet e Perandorise Osmane - Bosnja rrahe Shqiperine

Sapo mendojme (me shume deshirojme) se futbolli yne ka ndryshuar per mire, prape mbetet te rikthemi aty ku ishim: Humbes. Duhej fitorja per te mbajtur gjalle...

Ilir Dardani: Me Zemra Shqiptare, me Shqiperine Shqiptare dhe Europiane

Shqiperia eshte e shqiptareve dhe duke qene e tyre vetem shqiptaret kane te drejte te flasin ne emer te Shqiperise. Sigurisht qe shqiptaret naive dhe te prapambetur gjithmone...

Ilir Dardani: Shpata Islamike Vret Nene e Bije

Edhe dy jete iken kot. Nene e bije vriten nga mashkulli islamik shqiptar. Islami mori edhe dy jete te pafajshme shqiptaresh. Kapni Cifteliat e kendoni kesaj trimerie, kesaj Bese e ketij...

Ilir Dardani: A nuk eshte koha qe Shqiperia te jete e Shqiptarit?!

Korbat islamike ne Kosove fluturojne erresueshem neper qiellin pa zot. Gjithmone jam munduar te anashkaloj myslimanet (e ndershem) dhe jam perqendruar tek Islamiket...

Ilir Dardani: Barcelona Kampione e Europes

Barcelona eshte fituese e Champions League (Liga e Kampioneve) per te katerten here ne historine e saj. Edhe pse nje ekip i madh qe kur eshte krijuar, dominimi ne Europe eshte ri...

Ilir Dardani: Fitorja e Bashes eshte Fitore e Madhe e Tiranes

Nuk e mendoja se do te varej nga 10 vota fitorja e Bashes, sepse kam aq kapacitet sa te ‘’transportoj’’ 11 ‘’dembele’’ per ne qendrat e votimit. Duke qene edhe ne Tirane me duket...

Ilir Dardani: Tirana e IslamoSulltanizmit dhe e EnveroKomunizmit

Jo une, jo! Une nuk kisha lindur. Une kurre nuk rraha shuplaka! Kurre nuk thashe Parti-Enver. Kurre nuk spiunova vellane, as te afermit, asnje shqiptar. Ju po, sigurisht. Ju e...

Ilir Dardani: Pas cdo vdekje ka nje lindje

Vrasja e Osama Bin Laden eshte nje lajm i hidhur ne mbare trojet shqiptare, por pas cdo vdekje ka nje lindje: Edvin Kristaq Rama prezanton projektin e xhamise...

Ilir Dardani: Pse qytetaret e Tiranes duhet te votojne Lulzim Bashen?

Edvin Rama e nisi mire punen si kryetar i bashkise se Tiranes dhe nuk eshte logjike te mohohet inisiativa e tij per nje Tirane Europiane. Por… gjithnje e ka nje ‘’Por’’! Por Rama...

Ilir Dardani: Kolonizimi i 2 milione shqiptareve nga 10 turq

Sot jetojme ne kohe moderne. Injoranca e popujve pothuaj nuk ekziston. Sigurisht qe injoranca e individeve do te jete e pranishme gjithmone. Asnjehere nuk do te zhduken...

Ilir Dardani: Shpellaret islamike shqipfoles - Kenge per Enver Hoxhen dhe Kallashnikov (Video)

Pasi rastesisht lexova nje koment ketu ne Zemra Shqiptare, mesova per nje video qe tregonte shpellarizmin taleban te halldupeve shqipfoles. Duket qe mungun gjinia femerore...

Ilir Dardani: Bastardi Islamiko-Komunist, Sali Anadollak Berisha

Njeriu me nenshtetesi shqiptare dhe kryeminister i Shqiperise, Sali Berisha sapo ka thene: ‘’popullin shqiptar dhe popullin turk i lidhin mijra fije gjate historise se tyre…

Ilir Dardani: Ti nuk mund te jesh turpi i Gjergj Kastriotit dhe nderi i sulltan muratit

Islami eshte fe e shumices, por ka qene, eshte dhe do te jete i Huaj per shqiptaret. Lexoj disa komente islamike ketu ne Zemra Shqiptare si dhe ne nje...

Ilir Dardani: Kunder Diktatures Islamike

Nese sulmon fene e shumices, shumice quhet vetem nga dominimi islam ne Kosove dhe Maqedoni, mbetjet e perandorise islamike te akuzojne si ‘’antishqiptar’’...

Ilir Dardani: Shqiperia e Madhe mund Bjellorusine Nje me Asnje

Shqiperia e Madhe mund Bjellorusine Nje me Asnje. Salihi perfiton nga gabimi i mbrojtjes dhe shenon nje gol te bukur. Salihi, pas nje sulmi tipik katalanas nga...

Ilir Dardani: Zanafilla e vetvrasjes islamike te kombit shqiptar

Shqiptaret po na shfaqen cdo dite e me shume te cuditshem. Abuzues te frikshem te lirise. Pushtime, probleme te medha ekonomike e sociale, skllaverim i tejskajshem qe pas...

Ilir Dardani: Shqiptaret, terroristet e pare islamike nga Europa

Sikur mos te kishte ekzistuar islami Shqiperia nuk do te ishte copetuar, Adem Jasharet nuk do te ishin Deshmore te Kombit, dy ushtare amerikane nuk do ishin qelluar...

Ilir Dardani: Hamza Edvin Kristaq Rame Toptani, ky gjarper komunisto-islamik

I biri i komunistit vampir Kristaq Rama, Edvini, ky i cmendur ka ne dore Tiranen dhe vepron sipas deshires se tij perverse per te fituar vota. I biri i komunistit vampir Kristaq Rama...

Ilir Dardani: Shqiptaret, Greqia, Turqia dhe Berisha

Nuk eshte cudi kur shikon se shqiptaret dalin ne shitje, por cudi eshte kur shikon se shqiptaret ende vazhdojne te blihen! Edhe pse ne kohe te tjera, ne koherat e injorances...

Ilir Dardani: ''Ne emer te Allahut une Mashkulli te zhdep ne dru ty Femer''

Kemi shume fakte qe Femra dhunohet ne menyre barbare nga Feja Islame. Dhunen per femren e ka derguar ‘’allahu’’ nga ‘’qielli’’ nepermjet nje libri qe quhet Kuran...

Ilir Dardani: Copëza mjerimi

Eshte qeveri perfekte? Kemi politikane, Kryeminister dhe President perfekt? Sigurisht qe te gjitha pyetjet kane nje pergjigje: Jo! Po Opozita? Historia e partise socialiste eshte...
Kryesore