Katror - Intervista me Pr. Dr. Frashër Demaj

Katror - Intervista me Pr. Dr. Frashër Demaj - 17.02.2014 www.first-channel.tv ...

Exploring the Mountains of Albania

Film przedstawia północną część Albanii, Park Theth, Park Valbone, Park Lure...

Dr. Ibrahim Rugova për Nënë Terezen

Dr.Ibrahim Rugova: "Në punën e Shtetit, unë gjithmonë jam frymëzuar nga vepra e madhe e dashurisë së ushtruar ndaj të afërmit nga Nënë Tereza dhe pandërprerë e kam pasur shembull e ideal timin!" ...

"Rescue in Albania" - Documentary Film

A documentary film about the Jewish rescue in Albania during World War II. A story told by Jewish survivors of the Holocaust, who speak about the nobility of the Albanian people who put their own lives in danger in order to save those of their visitors...

Das Testament der Mutter Teresa

Das Testament der Mutter Teresa...

Valbona, në “Histori shqiptare”

Valbona, mrekullia e Alpeve shqiptare, sot i ngjan një fshati në ndërtim, në perpjekje të ruajtes së autenticitetit. Banorët, të gjitha kursimet e punës në emigracion po i investojnë, për t’u krijuar akomodimin e duhur vizitorëve. Kullat e dikurshme nuk po rikonstruktohen pasi në vend te tyre, po ngrihen...

Marubi - Ekspozitë fotografike në Parlamentin Europian

Një ekspozitë si ajo mbi fotografinë e Marubit në Europë plotëson imazhin e shqipëtarëve dhe na tregon, se Shqipëria është tërësisht pjesë e Europës. Shume europarlamentarë treguan pershtypjet e tyre per fotot e ekspozuara ne Parlamentin Europian...

Ramush Haradinaj mbi Frymën Radikale Islame

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës shprehet i pakënaqur me ritmin e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Në intervistën dhënë korrespondentit tonë në Prishtinë, Besim Abazi, ai thotë ...

Takimi me Tribalët (Video)

Takimi me Tribalët ...

Katror - Intervista me Alma Lama

Katror - Intervista me Alma Lama ...

One Morning: Entela Binjaku mbi Paragjykimin

One Morning: Entela Binjaku mbi Paragjykimin...

Alma Lama në Ora News

Alma Lama në Ora News...

Mevlan Shanaj: Ndrekë Luca - Dokumentar

Mevlan Shanaj: Ndrekë Luca - Dokumentar..

Prindërit e muxhahedinit: Djali bëri detyrën

Diamant Rasha, është muxhahedini shqiptar i cili pak ditë më parë u ekzekutua nga snajperat e ushtrisë së Asadit.Që prej muajit shkurt 2013, Diamanti i ishte bashkuar luftës së deklaruar të shenjtë të myslimanëve përkrah opozitës Siriane dhe më pas kishte tërhequr me vete edhe bashkëshorten dhe dy fëmijët...

Dokumentar: 24 Marsi - Gllogjan

Dokumentar - 24 Marsi Gllogjan

Sali Mani: Pse e mban shallin Rugova

SALI MANI: PSE E MBAN SHALLIN RRETH QAFE - 1995...

Heronjtë nga Shqipëria në luftën e Kosovës

Heronjtë nga Shqipëria në luftën e Kosovës ...

Salma: Si i mbijetova dhunës

Salma: Si i mbijetova dhunës...

Wham!: Last Christmas

Wham!: Last Christmas...

Ramush Haradinaj në Debat

Ramush Haradinaj në Debat ...

Myslimane, hoxha ju ofron 72 virgjeresha + gruan

Jo te gjithe meshkujt nga 72! Vetem muhaxhedinet! U deshperuat e? Epo ''come on'' tani, dy hyrije do i keni te gjithe, te cilat do te c'virgjerohen e rivirgjerohen cdo dite, apo pas cdo here. Rifryen ere e lehte pranverore perseri e? Po bre vlla, kot nuk eshte i madh ''allahu''! ...

Hoxha: Jo mëkat martesa me vajzën e xhaxhait!

Hoxha: Jo mëkat martesa me vajzën e xhaxhait ...

Jeta në Kosovë: Krimet e luftës (Video)

Jeta ne Kosovë: Krimet e luftës...

One Morning: Entela Binjaku mbi dashurinë

One Morning: Entela Binjaku mbi dashurinë ...

Zona e Debatit: Arrestimi i të dyshuarve për terrorizëm

Zona e Debatit: Arrestimi i të dyshuarve për terrorizëm ...

Qazim Doda: Interviste me Pjetër Malota Lulgjuraj

Pjetër Malota Lulgjuraj, njeriu me famë botërore në sportin luftarak karate dhe i specializuar ne Tae Kwon Doe flet në një intervistë eksluzive për here të parë në një television shqiptar se si arriti të bëhej i adhuruari i Hollivood-it...

Shfaqet dokumentari “Martin Camaj, i papërsëritshëm”

Nga hulumtimi i arkivave veçon korrespodencat e shumta që Camaj kishte lidhur me personalitete të mërgatës shqiptare.Shllaku nuk bie dakord me cilesimin e Camajt si shkrimtar i mërgatës.Copëza jete, shtëpia ku është rritur Camaj në Temal ...

Në një flamur të pandarë

Në një flamur të pandarë ...

Saimir Pirgu në Opinion

Saimir Pirgu në Opinion ...

Mos humbisni: Alma Lama në ValaMalaShow (Video)

Mos humbisni: Alma Lama në ValaMalaShow (Video) ...

Shqiptari nga Siria: Ejani e luftoni për xhihadin islamik

Një i ri kosovar që po merr pjesë në luftën e Sirisë në radhët e kryengritësve kundër presidentit Bashar el Asad, në një video të postuar në internet bën thirrje që t’i bashkangjiten edhe pjesëtarë të tjerë...

Opinion: Fototeka Marubi

Opinion: Fototeka Marubi...

RTV21: 10 vjetori i Lumturimit të Nënë Terezës

RTV21: 10 vjetori i Lumturimit të Nënë Terezës...

Pat Condell: The curse of "progressive" feminism

Pat Condell: The curse of "progressive" feminism...

Ramush Haradinaj në Tonight Ilva Tare

Ramush Haradinaj në Tonight Ilva Tare ...

Alma Lama në Zona B

Alma Lama në Zona B ...

Alma Lama mbi ekstremizmin fetar në Kosovë

Alma Lama mbi ekstremizmin islamik ...

Arbana Xharra në Zona B

Arbana Xharra në Zona B ...

Urbanika 11 korrik 2013

Urbanika 11 korrik 2013 ...

Drejt universit të Mandalasë

Drejt universit të Mandalasë...
Kryesore