E marte, 20.04.2021, 11:59 AM (GMT+1)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Besnik Dizdari: 75 themeluesit e Vllaznisë 1919

Viti 2009 do të ketë disa jubile të mëdhenj sportivë. I pari është 90-vjetori i Vllaznisë së Shkodrës, e cila i përket periudhës 1919-2009. Plot 90 vjet, shkurt më shkurt të muajit. E, vetvetiu...

Ana, 6 vjet futboll me Tiranën, e maskuar si djalë

Është golshënuesja më e mirë. Të gjitha kundërshtaret e kanë frikë, sepse sulmon si një tigër dhe nuk ndodh të gabojë. I ka dhuruar ekipit të saj 16 gola në kampionat dhe ndonëse është...

Besnik Dizdari: Rritja shpresuese e Shqipërisë…

Do t’i them “Europë” dhe jo “Evropë”, sepse kam mësuar që kohët e fundit, përgjegjësit e gjuhës shqipe paskan vendosë që tash e mbrapa t’i thonë “Europë me “u”, jo “Evropë” me “v”...

Vllaznia shpallet kampione e dimrit

Vllaznia fiton edhe në Ballsh përballë Bylisit vendas dhe shpallet "kampione e dimrit". Me rezultatin 2-1, shkodranët e drejtuar nga Agim Canaj regjistrojnë fitoren e katërt radhazi në...

Vllaznia, ekipi më i mirë shqiptar në botë

Vllaznia, kryesuesja e Kategorisë Superiore në kampionatin shqiptar, është skuadra e vetme nga vendi ynë, që renditet midis 350 ekipeve më të mira të botës, të listuara në periudhën kohore...

Hapet thesi, 65 mijë euro për kampionin

Dil kampion në Superligë dhe ke “dhuratë” një çek prej 65 mijë eurosh. Ky është vendimi që ka marrë Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit. Jashtë vëmendjes financiare...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora