E diele, 05.04.2020, 11:40 AM (GMT+1)

Sporti » Legjenda

Kaka: Dua ta njoh Shqiperine

Braziliani Kaka, i cili shquhet jo vetem per kembet e arta, por edhe per besimin e tij te pashoq te Zoti, vetem pak kohe me pare ishte nje "ceshtje" dite, teper e diskutueshme...

Sa e vonuar statuja për Panajot Panon!

Më e pakta gjë që mund të bëhej për Panajot Panon, do të ishte vendosja e një statuje, në një nga lulishtet më të bukura të Kryeqytetit... Themi më e pakta, kur më e shumta që është bërë për...

C.Ronaldo "Topi i Artë 2008"

Kristiano Ronaldo ka pohuar se dita e djeshme ishte më e bukura e jetës së tij, teksa ka fituar "Topin e Artë 2008" në orët e para të së martës. Futbollisti i Mançesterit u bë pasardhësi i...

E gjithë Spanja përulet para "Mbretit Del Piero"

Të mërkurën në mbrëmje, të gjithë në Bernabeu janë ngritur në këmbë për të, ndërsa dje, një ditë pas ndeshjes, të gjitha faqet e para të gazetave sportive i janë dedikuar atij. Aleks Del Piero...

Ali Kastrati, 65 herë kampion kombëtar

Ditën e shtatë të lindjes së tij, familja nisi udhën drejt Izmirit të Turqisë. Nuk mundi të mbajë mend Preshevën por krenaria e vendlindjes nuk ju nda për asnjë moment. Për fat...

Pele, më parë ishte llustraxhi

Heronjtë ecin vetëm, bëhen mite kur prekin jetët dhe zemrat e secilit nga ne. Për sportdashësit, Edson Arantes do Nascimento, i njohur si Pelé, është hero. Niveli i lartë i performancës në çdo...

Rexhep Ramaj, një nga majat e sportit shqiptar

Ishte viti 1945. Shqipëria sapo ishte çliruar dhe gjithçka duhej rindërtuar. Pjesë e jetës së saj ishte edhe sporti. Një pjesë e efektivit të brigadave partizane, kryesisht të rinjtë, ishte dhënë urdhër që të...

Riza Lahi: Erkand Qerimaj Kampion i rruzullit

"Tri orët para garës finale kam ndenjtë shtri në shtrat. Mendja më fluturote te flamuri kombëtar kur do të bante dallgë mbi mue, Erkandin prej Shqipniet, e kur tanë sllovakët do t'u detyrojshin...

Franko Barezi, legjenda e Milanit

E kemi parë të vrapojë e të djersitet lart e poshtë nëpër fushë, të palodhur dhe të pakalueshëm në qendër të mbrojtjes. E kemi parë të qajë për një kupë bote të humbur, por e kemi parë të...

Del Piero dhe... arti i goditjeve

Aleks del Piero ka qenë gjithmonë një specialist. Edhe sot i kushton një kohë të mirë të stërvitje fazës së goditjeve të dënimit. Që në rini ai kishte studiuar lojtarët më të mirë në këtë “fushë”...
Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese