E merkure, 22.05.2019, 06:29 AM (GMT+1)

Sporti » Sporti

Një fundvit "i qetë" sportiv

Sporti nuk shërben vetëm si një urë lidhëse mes popujve me kombësi të ndryshme, apo për të ulur tensionet e shumta që ekzistojnë në botë. Ai shndërrohet edhe në katalizator për...

Asambleja e KOKSH-it degjeneron në dhunë

Kandidati për president i KOKSH-it Esat Ademi pas disa tentativave për të dhunuar kutinë e votimit, thyen njërën prej tyre Asgjë nuk mund ta justifikojë dhunën. Aq më tepër kur...

Rossi kampion bote per te gjashten here

Piloti i Fiat Yamaha, Valentino Rossi, e ka fituar titullin e gjashte te kampionit se botes ne MotoGP, pasi triumfoi ne garen per cmimin e Japonise ne Motegi. Rivalet e tij Casey Stoner...

Shqiptarët mbi çatinë e Europës

Mont Blanc nuk është vetëm mali më i lartë i Alpeve, ai është gjithashtu një masiv me mijëra faqe që zgjatet për mbi pesëdhjetë kilometra, me një gjerësi maksimale prej pesëmbëdhjetë...

Erkand Qerimaj, kampion i trefishtë i Europës

Peshëngritësi shqiptar Erkand Qerimaj shpallet kampion i trefishtë i Europës në Kampionatin e 34-t Europian të Peshëngritjes për të Rinj, që po po zhvillohet në qytetin e Durrësit. Qerimaj tri medalje...

Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 nëntor‏

Superdueli i kategorisë së rëndë, Luan Krasniqi vs. Alexander Dimitrenko do të zhvillohet në Düsseldorf të Gjermanisë me datën 15 nëntor 2008, ketë e konfirmoi menaxhmenti...

Bajramaj fiton medalje bronzi për Gjermaninë

Nëse shqiptarët që ishin pjesë e delegacionit kuqezi nuk kanë lënë gjurmë në Lojërat Olimpike, kjo nuk mund të thuhet për një sportiste krejt të veçantë. Bëhet fjalë për kosovaren Fatmire Bajramaj, që me Kombëtaren gjermane të futbollit...

Prizreni i 16-i, "vulos" dështimin shqiptar në Pekin

Shqipëria mbyll aventurën në Lojërat Olimpike. Ëndrrat kuqezi për të arritur të paktën një vend nderi janë venitur, e kjo pas paraqitjes së dobët të mundësit Sahit Prizreni në peshën 60 kg stil i lirë (por edhe të tjerëve...

Sporti shqiptar: pa rekorde dhe pa rezultate

Rasti ma i fundit asht Olimpada e Pekinit, rezultatet e skuadrave tona olimpike janë të papërfillshme dhe nuk zanë asnji vend me randësi. Drejtuesit dhe trajnerët herë mbas here shfajësohen tue thanë se pjesmarrja asht e randsishme...
Gallery

PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese