E shtune, 26.09.2020, 12:29 AM (GMT+1)

Kulturë » Berisha

Sejdi Berisha: Vjeshta në majat e Shkëlzenit...!

Në ato orë të mesditës, përball qytetit zënin ballë mahnitës Majat e Shkëlzenit, i cili duket si një kurorë të cilën askush nuk mund ta pikturojë përveç se fuqisë së Zotit si madhështi...

Poezi nga Sejdi Berisha

Dikur nëna ime Ma ledhatonte flokun Shëndet më uronte Të bëhem kryeneç Në të gjitha kohërat për tu flijuar Për ta peshuar dritën...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora