E marte, 11.08.2020, 05:35 AM (GMT+1)

Editorial » Shkreli

Frank Shkreli: Ad Multos Annos, Gazeta Illyria

Në fund të kësaj javë, gazeta e njohur shqiptaro-amerikane, Illyria që botohet në Neë York, feston 20-Vjetorin e themelimit të saj, me një darkë madhështore, ku janë të ftuar personalitete...

Frank Shkreli: Rendesia e vites se 8 majit

“Qe e keqja te triumfoje, e vetmja gje qe nevojitet eshte, qe njerezit e mire te mos bejne asgje” Edmund Burke, burrshtetas dhe filozof i shekullit te 19-te. Kete te diele...

Frank Shkreli: Ende levdata per lugatin

Disa media ne Kosove njoftojne se i ashtuquajturi “Fronti popullor i Kosoves per mbrojtjen dhe kultivimin e veprimtarise revolucionare te shokut Enver Hoxha...

Frank Shkreli: Shkoi Putini në Beligrad

Kryeministri i Rusise Vladimir Putin, nje ish-agjent bolshevik i KGB-es, vizitoi Beligradin te Merkuren, ne vigjiljen e 12 vjetorit te bombardimeve te NATO-...

Frank Shkreli: Libia - turpi i përëndimit?

Lajmet mbi luftimet midis kryengritësve dhe forcave besnike të Moamar Gadafit në Libi vërtetojnë nga dita në ditë se ai vend është zhytur në një luftë të egër...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora