E shtune, 06.06.2020, 01:43 AM (GMT+1)

Editorial » Shkreli

Frank Shkreli: Çështja Çame

Organizata Shqiptaro-Amerikane ÇAMËRIA do të mbajë këtë fund jave, në bashkpunim me Departmentin e të Drejtave të Njeriut të Universitetit Kean (Kinë) të shtetit Nju Xhersi...

Frank Shkreli: Lamtumirë Irak

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama njoftoi të Premtën se forcat amerikane do të tërhiqen nga Iraku brenda këtij viti, duke thënë se ‘’forcat tona ushtarake...

Frank Shkreli: Në kujtim të Dom Simon Filipaj

Disa ditë më parë, më ra në dorë me mirësinë e Dedë Filipaj, vëllait të Dom Simon Filipaj – ‘’Shën Jeronimit të ditëve tona’’ -- libëri ‘’BIBLA SHQIP DHE FILIPAJ’’, që...

Ëngjëll Musai: Intervistë me Frank Shkrelin

20-Vjetori i rihapjes së ambasadës amerikane në Tiranë është me të vërtetë një rast historik për të shprehur krenarinë dhe kënaqësinë për miqësinë që ekziston sot midis Shteteve...

Frank Shkreli: 20 vjet miqësi

Të Djelën më 2 Tetor, ambasada amerikane në Tiranë fillon një numër aktivitetesh për të festuar 20-vjetorin e rivendosjes së miqësisë midis popullit amerikan dhe popullit ...

Frank Shkreli: Demokraci ala rusçe

Kryeministri rus Vladimir Putin njoftoi të Shtunën në kuvendin e partisë së tij, ‘’Rusia e Bashkuar’’ – që ish-udhëheqësi sovjetik Gorbaçov pat thëne se i kujton ‘’vitet më të...

Frank Shkreli: Evropa zbret në Tiranë

Dje u hap në Tiranë Asambleja Plenare e Këshillit të Konferencave të Ipeshkvijve të Evropës që do të zhvillojë punimet në kryeqytetin shqiptar derë më 2 tetor, 2011. Ky takim...

Frank Shkreli: Dita e zezë e 11 Shtatorit

Amerika dhe pothuaj e gjithë bota kujton këtë të dielë 10-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 Shtatorit të vitit 2001, në Nju Jork, në Uashington dhe në Pensilvani. Mëngjesin e ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora