E shtune, 04.02.2023, 10:13 AM (GMT)

Udhëpërshkrim » Gorica

Pëllumb Gorica: Në papiruse kujtimesh

Në heshtjen e pagojë që djeg shpirtra S’kam shkruar për ty. Në papiruse kujtimesh Dhimbja mi verboi ditët. Gacat e zjarreve u vetshkruan Buzëve vjeshtore. Mbi një vazo dhimbje...

Pëllumb Gorica: Pak frymë vendlindjeje

Për vendlindjen shpalos këngë të padukshme ylberesh, Ku gjithë brigjet janë krahët e gjelbër të jetës sime. Me dëshira e peripeci qiellore si retë lozonjare kope delesh, Unë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora