E diele, 05.02.2023, 12:32 AM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Analisto-Komunistet

Me gjithe respektin qe mund te kem per homoseksualet (jo ndonje respekt te madh gjithsesi!), mbetet te them se Shqiperine e ka perfshire orgjia pederasto-komuniste! Homoseksualet...

Ilir Dardani: Komunisti lypes!

Mos valle i ka leket per te blere rroba, meqe eshte shfaqur lakuriq ne publik me pare? Edvin Rama, Kryetari i Partise Komuniste te Shqiperise, thyen privatesine e njerezve dhe u dergon e-mail-e...

Ilir Dardani: Jo ismetmustafhasanizmit

Kohe privilegjesh! Kam nderin e kenaqesine te shkruaj nja 2 fjale per nje burre te madh te kombit shqiptar. Ismet e ka emrin, mesemrin Mustafe, kurse emrin qe radhitet nga krahu...

Ilir Dardani: Zog apo Korb?!

Lexova dy shkrime ne lidhje me Ahmet Zogun, ish-si-tip-mbreti i Shqiperise. Blendi Fevziu bente thirrje qe t’i ktheheshin eshtrat ne token e tij, dhe perderisa kishte lene ‘’fjale te fundit’’...

Ilir Dardani: C'Petritizem!

Pasi mesoi se rrenjet i kishte ne Anadoll, lindi dashuria, u ngroh ne zemer nga babai turk, ne vend qe te ngrohej nga nje romance qe ta sugjeron mosha! E mori lapsin dhe filloi si sorra...

Ilir Dardani: Bote e cuditeshme, kjo e sotmja!

Gazeta ‘’Bota Sot’’ e cila na vetquhet ‘’kombetare’’, eshte e te gjitha kombeve! Kombin shqiptar e perfaqeson prezenca e Presidentit Ibrahim Rugova, kombet e Europes i perfaqeson ai qe...

Ilir Dardani: Pushtimi!

Isha femije. Mesova se turqit na e veshen historine me gjak e me turp. Nuk e di nese qava, por mbaj mend se mezi merrja fryme. Isha femije, atehere kur bera dicka per Gjergj Kastriotin...

Ilir Dardani: Cameria, Halldupet dhe Nora!

Populli shqiptar ka vuajtur si asnje komb tjeter ne Evrope. Historia jone eshte nje dhimbje kolosale. Turqit, Serbet e Greket kane hyre ne histori si gjakpires te papermbajtshem. Komplet hanibale...

Ilir Dardani: Fitna

Filmin shokues qe do te shikoni e ka realizuar Geert Wilders, politikan, deputet i pavarur ne parlamentin holandez. Autori nuk ka perdorur asgje nga vetja, por ka prezantuar realitetin...

Ilir Dardani: Gjakmarrja, por me shume se kaq!

Ne Shqiperine e veriut fenomeni gjakmarrje eshte fatkeqesia e radhes qe i bie kesaj popullsie, si hanxhari ne koke! Ne veri gjakmarrja nuk eshte e ndare sipas besimeve fetare, por sipas...

Ilir Dardani: Fatosi i Enverit ose Hallall Burgu!

Fatos Lubonja, ishte i denuar politik. Nje nga ata qe kane firmosur denimin e tij dhe jo vetem te tij nga familja e tij, eshte edhe ‘’babushi’’, sot i ndjere, i kryesocialisto-komunistit Edvin Rama...

Ilir Dardani: Pavdekesia e ferrit komunist!

90% e shqiptareve ishin te persekutuar. 10% kriminele ordinere qe shkelen me te dyja kembet te drejtat e njeriut, te udhehequr nga sistemi barbar, i krijuar nga armiqte historike te...

 

Ilir Dardani: Eshte…Kuq e Zi

Eshte zoti ne toke kur shikon ne video Anton Ceten para mijera shqiptareve te Dardanise qe bekojne falesit e gjaqeve. Eshte flamuri qe mbizoteron, eshte zemra e bardhe, dashuria per...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora