E shtune, 04.04.2020, 07:08 PM (GMT+1)

Editorial

Agron Tufa: Kur logosi degradon në lloqe

Shqipëria këtë vit po hyn në në raundin e shtatë të sprovës së demokracisë së saj. Kjo është hera e shtatë që shoqëria jonë provon shansin të zbusë paksa fizionominë e përçudnuar...

Naser Aliu: Rugovizmi në politikën serbe

Rugova ndërtonte administratë paralele, këtë po e bëjnë sot edhe serbet. Rugova ndërtoi universitetin paralel, këtë e bëjnë edhe serbet sot. Rugova kërkonte njohjen formale të shtetin të shpallur...

Ilir Dardani: Cameria, Halldupet dhe Nora!

Populli shqiptar ka vuajtur si asnje komb tjeter ne Evrope. Historia jone eshte nje dhimbje kolosale. Turqit, Serbet e Greket kane hyre ne histori si gjakpires te papermbajtshem. Komplet hanibale...

Blendi Fevziu: Dosjet, Berisha, Rama, Topi dhe SHBA!

Vështirë që një ligj tjetër i Parlamentit të dalë nga zgjedhjet e 2005-ës të ketë pasur komentet, kundërshtitë, debatin mediatik dhe vëmendjen që ka pasur ligji i Lustracionit Nga ana tjetër...

Naser Aliu: Letër presidentit Obama

Zoti president, sot firmosni rimëkëmbjen e ekonomisë amerikane dhe botërore. Sot ne festojmë pavarësinë. Në SHBA gjendet sot minstri i Punëve të Jashtme të Sërbisë për ta zhbërë...

Ilir Dardani: Fitna

Filmin shokues qe do te shikoni e ka realizuar Geert Wilders, politikan, deputet i pavarur ne parlamentin holandez. Autori nuk ka perdorur asgje nga vetja, por ka prezantuar realitetin...

Arber Ibrahimi: Apel!

Me rrespektin me te madh po ju shkruaj nga zemra ne rend te pare te ju pershendes dhe te ju uroj shendet por, pastaj qe te kerkoj nga ju qe mundesisht ne baza te fuqive tuaja dhe menyres...
Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese