E merkure, 26.02.2020, 04:05 PM (GMT)

Editorial

Lavdrim Lita: Një fletë-thirrje turkoshakun

Gjëja më e lehtë është të skandalizohesh. Është një shteg i madh moral për intelektualët përtacë. Videoja që tregon vrasjen e një demonstruesi përballë kangjellave...

Lis Bukuroca: Idiokracia

Në Ballkan demokracia identifikohet deri diku me median e “lirë” dhe me mbajtjen e zgjedhjeve, të cilat shpesh i ngjajnë një cirku primitiv. Në fushat...

Lavdrim Lita: Unë isha aty, kurse Edi Rama jo!

Ndoqa më vëmendje demonstratën e Partisë Socialiste të 21 janarit sepse isha në bulevard. Më shumë sesa budallallëku më shtyu kurioziteti i ethshëm për të parë se çfarë...

Shaban Peraj: Mallkimet

21 Janari nder shqiptaret mund te shenohet si dita me e zbehte gjate dekades se fundit. Me kete u deshmua se faktori politik opozitar nuk qe ne gjendje...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese