E diele, 26.01.2020, 07:56 AM (GMT)

Editorial

Përparim Demi: Regjistrimi i çregjistrimit

Në vitet 30, xhaxhai im Mehmeti, mbasi e la shkollën e Fulsit në Tiranë të papërfunduar, shkoi në Athinë që të punësohej. Ai në atë kohë ishte nënshtetas grek...

Adnan Abrashi: Presidenti jokushtetues!?

Jam më se i bindur se, edhe sikur të jemi një komentues sado i zakonshëm, mund të vërejmë se tek procedurat e fundit të zgjedhjes së Presidentit të Kosovës nga ana e Kuvendit...

Edita Kuçi-Ukaj: Kombi multietnik i Pacollit

Deklarata e Behgjet Pacollit, në intervistën dhënë portalit informativ zviceran, “Swissinfo”, cituar sipas Kohës ditore, thotë se do të punojë për një komb multietnik në Kosovë...

Arben Llalla: Dhunimi i gurëve të varreve

Ashtu siç para shkruar në shkrimin tim të datës 12 shkurt se grekët kanë filmuar varrezat ortodokse shqiptare te shek.19 me mbishkrime greke u vërtetua. Dje në një media...

Nysret Ismajli: Presidenti i Kontestueshëm!

Rrugët e Kosovës në orët e mbrëmjes ishin të zbrazta, kjo ngjau për shkak se në Kuvendin e Kosovës po mbahej një seancë e jashtëzakonshme. Të gjithë ishin të përqendruar...

Dorian Koçi: Realitete të largëta

Pak kohë pasi nisën trazirat politike në Tunizi, ndodhën dhe ngjarjet e 21 Janarit në Shqipëri. Ashtu si ndodh rëndom në shoqërinë shqiptare menjëherë...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese