E hene, 09.12.2019, 07:44 AM (GMT)

Editorial

Reshat Kripa: Të ndalim dhunën komuniste

Një delegacion i Kombeve të Bashkuara i ka kërkuar Shqipërisë të dënoj krimet e komunizmit. Kuptojeni mirë, një delegacion i Kombeve të Bashkuara i paska kërkuar...

Lavdrim Lita: Agjenda liberale e Berishës

Një propozim serioz dhe një deklaratë lufte për zhvillimin dhe integrimin. Kryeministri Berisha më shumë se çdo gjë tjetër do të qeverisë, të realizojë programin...

Ismail Kadare: Mbi ngjarjet e janarit

Eshtë pak të thuash se mbyllja e vitit që shkoi nuk ishte e mirë për shqiptarët. Dhe, si të mos mjaftonte kjo, në kundërshtim të plotë me urimin «na qoftë i...

Ilir Dardani: Copëza mjerimi

Eshte qeveri perfekte? Kemi politikane, Kryeminister dhe President perfekt? Sigurisht qe te gjitha pyetjet kane nje pergjigje: Jo! Po Opozita? Historia e partise socialiste eshte...

Dorian Koçi: Një rezolutë dhe efektet e saj

Ndërsa klima politike në Tiranë akoma nuk është stabilizuar dhe palët vazhdojnë të shkëmbejnë akuza të forta dhe të ndërsjella për njëra-tjetrën, shumë kilometra larg prej...

Isa Mulaj: TVSh – T’i Vjelim Shqiptarët!

Propozimi i ri i Qeverisë në largim (dhe njëkohësisht i asaj në rikthim) për rritje pagash 50 për qind për shërbyesit civil në administratën publike, dhe synimi për t’i mbuluar...

Frank Shkreli: (Nuk) Ju flet Radio Londra

Shërbimi Botëror i BBC-së njoftoi dje se ka në plan të mbyllë programet në pesë gjuhë duke përfshirë edhe transmetimet shqip, por edhe ato në serbisht dhe...

Lavdrim Lita: Një fletë-thirrje turkoshakun

Gjëja më e lehtë është të skandalizohesh. Është një shteg i madh moral për intelektualët përtacë. Videoja që tregon vrasjen e një demonstruesi përballë kangjellave...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese