E diele, 27.09.2020, 09:38 PM (GMT+1)

Editorial

Timo Mërkuri: Si e ka emrin Ministri?

Në një nga këto ditë, ndërsa po notoja nëpër detin e internetit, vetëtimthi më shkuan sytë te një shkrim, që diçka thoshte për një ministër turk, i cili paska bërë një vizitë në...

Lis Bukuroca: Shtëpia e kurvave

Gjyqtari lëshoi dosjen mbi tryezë dhe të pranishmit u ulën pas kërkesës së tij. Në sallë gjendeshin Vlora, avokati dhe pas tyre publiku: një grup gjimnazistësh me një profesor...

Gani Mehmetaj: “Kosovaristët” e Ahtisarit

E rrëmbyer nga bukuritë shqiptare, Lulia sikur u frymëzua t’i bie kryq e tërthor pjesës tjetër të territoreve etnike. Nuk e bënte këtë shëtitje për ndonjë interes tregtie...

Lush Palokaj: Afganistani i Evropës Juglindore

Është folur e shkruar shumë për ekstremizmin shqipfolës islamik por ende nuk kemi ardhur të një e vërtetë që kohëve të fundit ka filluar të zbulohet. Për të sqaruar ngjarjen...

Ramiz Bojaj: A po çlirohemi?

Qasja pragmatike e institucioneve shtetërore të Kosovës në veriun e vendit, ka arritur në betejën e fundit për çlirimin përfundimtar të vendit tonë. Veriu i Mitrovicës për më shumë ...Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora