E shtune, 04.02.2023, 08:51 AM (GMT)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Mirë se erdhe...!

O tek len Dielli-o e praron hana Zonjën Jahjaga-o nuk e ban ma nana! O Ajo u lind-o në fillim t’pranverës Bletë-o mbi lule-o në puhizë t’erës!...

Revista "Shqipëria etnike" Nr. 1/2011

Në një shkrim gjithë respekt për Presidentin Rugova, Pacolli nuk harron të thotë, madje më shumë se një herë, "me gjithë gabimet e bëra nga Rugova...

Revista "Shqipëria etnike" Nr. 1/2011 (II)

Jemi mësuar të përdorim vetëm produkte “tipike” të përhershme për tryezat tona. Shumë produkte të llojeve të ndryshme nuk i bëjmë pjesë të dietës sonë të...

Kadri Mani: Çka është liria?

-Ajo më kryesorja dihet: populli i robëruar lufton pushtuesin dhe çlirohet, e fiton liirinë, apojo?- por kjo nuk mjafton! -Në një përvjetor të Pavarësisë...

Kadri Mani: Kroatët dhe shqiptarët

Mora të shkruaj për këtë temë për të cilën nuk di të ketë shkruar dikush? Me dëshirë që të krahasohemi, të miqësohemi dhe të mësojmë prej tyre, pasi që janë ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora