E hene, 21.10.2019, 09:21 PM (GMT+1)

Intervista

Zeqir Lushaj: Vebi Taflaj - Gazetari fantastik i Shëngjinit

Si thoni ju, të dashur koleg e lexues të nderuar të ZSh-së: - A mund të quhet fantastik një gazetar që në jetën e tij nuk ka shkruar dy rrjeshta në një gazetë elektronike as të printuar?Unë them se “Po”, mund të quhet. Një të tillë e njoh, të paktën këtu e rreth dy dekada. Dhe, të ju kallxoj të drejtën, kaq e kaq kohë portreti i tij vërtitet në mendjen time por vetëm tani në pushimet e këtij viti jubilar, në brigjet ...

Ramiz Selimi: Intervistë ekskluzive me udhëheqëset e Organizatës NESsT

Bashkimi Evropian ka dërguar një organizatë ndërkombëtare te quajtur NESsT nga Hungaria, të specializuar për instalimin e ndërmarrjeve shoqërore në shoqëritë në zhvillim. Organizata ishte shumë e suksesshme në Hungari, Sllovaki, Rumani, Brazil dhe Çile, ku disa ndërmarrje shoqërore janë bërë kompani apo organizata shumë të rëndësishme për ...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese