E enjte, 01.10.2020, 09:24 AM (GMT+1)

Komente

Bamir Topi: Një realitet i ri në Shqipëri

Më lejoni që të konfirmoj angazhimin e Shqipërisë për një OKB të fuqishme dhe koherente, të aftë për të përballuar me sukses sfidat e reja, me të cilat po ndeshemi aktualisht. Ne...

Kujtim rrënqethës nga Brodeci....!

Të ecësh atyre rrugicave të ngushta e të ftohta dhe të mos jesh i sigurt a do të arrish që të dalesh në rrugën kryesore, kjo është vërtet e frikëshme...

Shaban Peraj: Le te japin doreheqjen

Me nje strukture te tille udheheqese cfare kemi ne sot, me nje kuader e udheheqje te paqene, shqiptaret ne Mal te Zi sot ndodhen ne nje gjendje per te ardhur keq, jo me fajin e pushtetit...

Agron Tufa: Ish-hetuesi

Një paradite të zakonshme shtatori, unë dhe bashkëshortja ime, po kërkonim përgjatë “Rrugës së Kavajës” një noter për të noterizuar disa dokumente rutinë. Dhe pamë një shigjetë...

Deboran Gjini: Fantazma e Che Guevarës

Një fantazmë “elegante” sillet nëpër të gjithë mjediset e të rinjve shqiptarë: fantazma e Che Guevarës. Portretin trendy të tij e gjen të stampuar mbi bezen e manifestuesve të majtë...

Xhevat Rexhaj: Ku jeni LDK-ista

Kemi dy fenomene, dy fusha, dy rrafshe që njeriun në demokraci e bëjnë të veçantë, dhe të prekshëm në jetë, rreshtimi politik në ndonjë parti apo vetëm simpatizues, dhe rreshtimi...

Mentor Nazarko: Gjaku i ri ne politike

Cilët janë kanalet e futjes së gjakut të ri në politikë? Në kushtet kur politika shqiptare është dominuar dhe dominohet nga një numër i kufizuar personash, madje nga dy persona, Nano...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora