E enjte, 01.10.2020, 07:48 AM (GMT+1)

Komente

Joseph J. DioGuardi: Cila është zgjidhja?

Bashkimi politik i trojeve shqiptare, që do të kërkonte ndryshimin e kufijve ekzistues është çështje që duket se provokon ndjenjën e frikës tek ekspertët e politikës së jashtme për Ballkanin...

Edmond Tupja: Nga dashuria për shqiponjën

Në njërën prej sprovave të tij, Montenji, ky filozof frëng i shekullit XVI, thotë ...tek trajton temën e përjetshme të dashurisë, se "për të dashuruar, duhet të zhdashurohesh dhe për këtë...

Kadri Mani: Kroatët dhe Shqiptarët (Ripublikim)

Mora të shkruaj për këtë temë për të cilën nuk di të ketë shkruar dikush? Me dëshirë që të krahasohemi, të miqësohemi dhe të mësojmë prej tyre, pasi që janë shumë para nesh: me arsim...

Dorian Koçi: Kritika e munguar…

Intelektualët shqiptarë kanë pasur gjithmonë fatin e keq a të mirë (kjo mbetet për tu gjykuar) që në raportet e tyre me artin shpesh here te gjykohen nga raportet që ata kanë pasur me politikën...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora