E enjte, 01.10.2020, 08:37 AM (GMT+1)

Komente

Skender Korça: UNMIK & EULEX, mbarimi dhe fillimi

Kosova një studim më se i thellë. Rast shumë i lehtë për nga natyra, por për nga përvoja praktike shumë i vështirë si në analizë, model, specifika ndërkombëtare. Është herë në fazën...

Agron Tufa: Kur flet Nexhmija...

Kur vihet në diskutim e Djeshmja, në të gjitha diskurset publike të mediave tona bie në sy një dritëshkurtësi aq profane, sa edhe një përulje skllavi përballë personazheve që kanë...

Thanas L. Gjika: Po të isha unë Nexhmie Hoxha

Intervista juaj dhënë para disa ditësh me rastin e 100 vjetorit të lindjes së bashkëshortit tuaj, e zbulon edhe më qartë karakterin tuaj antinjerëzor si dhe të vetë Enver Hoxhës. Ju nuk...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora