E enjte, 01.10.2020, 09:41 AM (GMT+1)

Komente

Shaban Peraj: Ja, erdhi Fazliqi

Ka sa e sa iniciatorë që për shkak të mospëgatitjeve paraprake të duhura përplasin pëllëmbet pas gjunjëve duke bërë dy gabime: e para, nuk marrin masat e duhura në kohë të duhur, dhe e...

Agim Gashi: RTK-ja perandori e ekstremit të majtë

Do të ishte krejt pa kuptim të hysh në problemet e RTK-së, pa pasur një njohje paraprake se çka po ndodh në brendinë e këtij institucioni njëpartiak të Kosovës. Të duket se brendia e RTK-së...

Xhevat Rexhaj: Nuk u falet varrosja e LDK-së

Në vitin 1994, në një tubim asokohe madhështor, me rastin e 7 Shtatorit, shpalljes së Kushtetutës së Republikës së Kosovës, mysafirë i LDKsë në Scahffhausen ishte Akademik Fehmi...

Godo: Lajthitja e Dules për çamët

Republikani Sabri Godo i kthen përgjigje kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule, i cili është bërë palë me Athinën zyrtare, duke deklaruar publikisht se çështja çame nuk ekziston. Godo i cilëson...

Baki Ymeri: Kënga e mjerimit

Blogu është një zgafellë e injorancës dhe primitivizmi që shëmbëllen me një pompë për fryrjen e krenarisë së nuliteteve. Duke analizuar tekstet e tyre vjen në përfundim se nuk dinë tjetër...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora