E premte, 29.05.2020, 09:28 PM (GMT+1)

Komente

Ndue Ukaj: Kosova dhe bota arabe

Konferenca "Kosova dhe bota arabe" e organizuar në Prishtinë nga e ashtuquajtura shoqëria civile u shndërrua në një konfrontim të ashpër mes dy koncepteve të kundërta ideologjike...

Xhevat Rexhaj: Uji të jetë i kthjellët - LDK

Po bëhen gati dy vite, që kur partia më e madhe dhe më e organizuara në Kosovë, dhe partia e parë e formuar demokratike në trojet shqiptare- LDK-,ende nuk ka thirrur  Këshillin e...

Egon Laçi: Një kambanë për ata që kanë veshë

Mbrëmë dhe sot në emisionet e lajmeve të pothuaj të gjithave vendeve ballkanike dhe ato italiane ka qenë lajmi i arrestimit të shoferit të ambasadës shqiptare në Romë, i kapur me një kilogram kokainë...

Skender Korça: Bisedimet e UNMIK-ut me Serbinë

“Magjia dhe falli” politik në Kosovë nuk përfundojnë kurrë. Sa herë të ngritesh zërin se nuk do bëhet diçka kështu në Kosovë, ajo veç ndodhë për të u ngritë edhe një shqetësim në Kosovë...

Kiço Blushi: Përkeqja që na vjen prej pabarazisë

Në të vërtetë problemi më i thiktë në shoqërinë shqiptare është thellimi i përditshëm skajor e i pandalshëm i pabarazisë mes njerëzve. Prej harlisjes së pabarazisë burojnë të gjitha kundërshtitë..

Besnik Myftari: "Provincializmi" dhe mbijetesa

Në shkrimin e djeshëm të mikut tim, Mustafa Nano, kishte një shqetësim të madh mbi mbarëvajtjen e gazetarisë dhe të medias së shkruar në përgjithësi në Shqipëri. Me të drejte, ai ngre disa pikëpyetje dhe problematikat...

Qemajl Morina e Alban Muriqi: Ku mund të na qojnë Konvertimet

Secili nga ne qe ka pasë rastin të lexoj shkrimin-njoftimin se një familje nga Gurrakoci ka kaluar në fenë krishtere në të përditshmen “Koha Ditore” dt. 28.07.2008 ka krijuar ndjesinë e të menduarit pak më thellë për këtë fenomen...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora