E merkure, 03.06.2020, 04:18 PM (GMT+1)

Komente

D. Kokonozi: Shëtitja e fundit

Kur u bind se nuk kishte asnje shans te shporrte tutje dremitjet e mia te befasishme e te frikeshme para televizorit, duke me terhequr vemendjen me "shiko, shiko çfare i tha", ime shoqe e...

Selim Hasanaj: Nëngurra e Istogut (II)

Fshati Lubozhdë të cilin pas luftes dhe clirimit të Dardanisë disa po e thrrasin fshati Nengurra, asht nji fshat piktoresk i cili shtrihet rranx masivit të bjeshkve të Thata dhe nga ana prendimore...

Kadri Mani: Letër e hapur trojkës ruse

Afrim Zhitia, u lind më 14 shkurt të vitit 1965 dhe ra dëshmor më 2 nëntor 1989, është dëshmor i popullit shqipëtar. Afrim Zhitija është i lindur në fshatin Llugë të komunës së Podujevës...

Agim Gashi: Falje publike z. Ibish Neziraj

Aty kah mesdita e ditës së djelë, datë 09.11.2008, më cingërroi telefoni. Numri i prefiksit ishte nga Zvicra. Mendova se, tani po afrohen festat e Nentorit dhe se dikujt i paska rënë ndërmend...

Kadri Mani: Kush është Bekim Rexhepi- Bekimbeu?

Zotni Drejtor, Gëzim Marku, mirëmbrëma! Unë titullin e shtrova në formë pyetjeje për juve dhe për lexuesit tanë, dhe po përgjiem se si e njoha unë këtë shëmtirë të quajtur Bekim Rexhepi-...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora