E merkure, 27.01.2021, 01:10 AM (GMT)

Mother Teresa wins Nelson Mandela icon vote

Mother Teresa garnered more votes than Archbishop Desmond Tutu, Sir Winston Churchill, Mahatma Gandhi ? even Jesus Christ. Mother Teresa has beaten off strong competition to be awarded the mantle of...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora