E diele, 05.02.2023, 05:50 PM (GMT)

Mark Antoni: Ne dhe Ata

Duke folur dhe dëgjuar nga të tjerët njeriu hyn në jetën e tyre. E filluar si rast i izoluar kaloi në epidemi ...

Xhenc Bezhi: Poemë mërgimi

Kush prej hallit kush prej lakmisëJa kem kthye kurrizin shtëpisëE ja shtuam një gajle vetit Morëm  rrugët e kurbetit...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora