E merkure, 08.02.2023, 05:32 PM (GMT)

Agjentët sekretë më me famë në botë

Nga Kim Philby që spiunonte për rusët e deri tek Mata Hari, agjentja e rastësishme. Spiunët që kanë marrë më shumë emër janë ato që kanë shërbyer si agjentë të dyfishtë. Ndërkohë...

23 terroristët më të kërkuar në botë

Ajo që ndodhi në Nju Jork dhe Uashington më 11 shtator të vitit 2001 nuk ndryshoi vetëm Amerikën, por të gjithë botën. Kamikazët që sulmuan vendin më të fuqishëm në botë, ndryshuan rrjedhën e punës së policisë...

Dhjetë arratisjet më të bujshme nga burgjet

Për sa kohë ka burgje ka dhe arratisje. Pavarësisht masave të shumta të sigurisë, të burgosurit e gjejnë një mënyrë për t'u arratisur. Pjesën më të madhe të rasteve, arratisjet nuk rezultojnë...

Flet Ali Ahmeti pas atentatit: Kujt i intereson eliminimi im

Kryetari i Bashkimit Demokrat për Integrim, Ali Ahmeti rrëfen momentin e atentatit ndaj tij pak ditë më parë. Në një intervistë ekskluzive dhënë gazetarit Lutfi Dervishi për emisionin “Përballë” në Televizionin Shqiptar...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora