E marte, 20.04.2021, 05:56 AM (GMT+1)

Engjëll Koliqi: Opozitë e tërbuar apo shkatrrimtarë?!

Edhepse kam jetuar shumë vite jashtë në mërgim, ushtrimi i gazetarisë ma ka imponuar t’i njoh të gjitha lëvizjet dhe hilet politike. Prandaj, nga eksprienca ime dhe nga ajo që po përjetoj në këto tri vitet e fundit që po jetoj dhe punoj në Kosovë, dua ta them fjalën time...

Engjëll Koliqi: E lutën Zojën e Lurdit

Për ta falënderuar Zojën e Lurdit për shumë mrekulli dhe ndërmjetësime te Zoti dhe për ta lutur me devocion të merituar për mrekulli të reja, kishin ardhur rreth njëzet meshtarë dhe seminaristë, si dhe qindra besimtarë nga shumë famulli të Kosovës ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora