E diele, 22.05.2022, 02:32 PM (GMT+1)

Hasan dhe Lajde Blakaj: N´derë të kullës

Kushtuar Zeqir Lushaj Por si fllad që sjell pranveraPor si këngë që këndon bilbiliShokë malësor nga dherat tjeraI pret në sofër Bacë Zeqiri E din Zeqa  ç´është kurbetiJetoj  vet në Amerikë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora