E merkure, 29.09.2021, 12:50 AM (GMT+1)

Buçpapaj: Në Lozanë kryeqytetin olimpik

Mbresat nga udhëtimet që institucionet zvicerane organizojnë me APES janë sa të larmishme aq dhe të pashlyeshme. Si ky i rradhës që organizoi Presence Switzerland ...

Drita Lushi: Ik-ja

Çdo njeri, e ka provuar të paktën një herë,  se “ç‘shije” ka ikja .Ikja, është një fenomen që e ndien çdokush, e që ndodh në dy kahe.Ndodh të largohemi  vetë diku, ose mund të na ikin persona të dashur në një vend, qytet apo shtet tjetër...

Kostaq Duka: Të qënit i lirë

Dhe ndodhiashtu si duhej të ndodhte,që prej revoltësshpirti i tij i trazuarnë vend të gurëve të zbraste këngë.Dhe ndodhiqë këto këngë dhe plot gurëtë përzjeheshin bashkë, në sheshin e madh në demonstratë.Dhe ndodhi si ndodh rëndom ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora