E merkure, 01.02.2023, 09:13 AM (GMT)

Selim Nëngurra: Servilizmi i Veselit dhe Prof. Latifi

Dje ishte dita e festës së Krishtlindjes pravosllave dhe serbët në Kosovë kishin festë per te cilen ishin organizue mirë që ta festojnë.Dy krenet e shtetit Presidentja Atifete Jahjaga dhe shefi i qeverisë Isa Mustafa shkuen në manastirin e Deqanit ku u priten nga at Sava Janjiqi ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora