E shtune, 03.12.2022, 02:53 AM (GMT)

Loro Boriçi, simboli i futbollit shqiptar

Atij i përkasin shumë epitete jo vetëm të futbollistit të madh e të "njëfarë" superelite të rrallë me karakteristika të fisme të lojës së magjishme, trajnerit me një bagazh të madh dijesh...

Flamurtari fiton Kupën e Shqipërisë

Flamurtari e ka merituar plotësisht Kupën e Shqipërisë, duke fituar me rezultatin 2 1 në “Niko Dovana” dhe duke ekzaltuar tifozët e shumtë vlonjatë që kishin ndjekur ekipin...

Erkand Qerimaj, kampion i trefishtë i Europës

Peshëngritësi shqiptar Erkand Qerimaj shpallet kampion i trefishtë i Europës në Kampionatin e 34-t Europian të Peshëngritjes për të Rinj, që po po zhvillohet në qytetin e Durrësit. Qerimaj tri medalje...

Bravo Shqipëria, jemi të parët në grup!

Ndeshja me Maltën ka nisur me ndryshime në formacionin kuqezi. Trajneri Ari Han rikthen Bogdanin në sulm, ndërkohë që ka rezervuar vend edhe për Ansi Agollin dhe Ervin Bulkun...

Partizani, jo i denjë për Dhëmbin e Vllazninë

Pas nisjes pozitive që Partizani i bëri kampionatit në fushën e Lushnjës, pritej që të dielën të kuqtë të merrnin një tjetër rezultat pozitiv, pasi luanin në fushën e tyre ndaj një Vllaznie...

Vllaznia e dërgon kupën në Shkodër

Vllaznia është fituesja e Kupës së Shqipërisë, pasi mundi në finale 2‑0 Tiranën. Ishte një fitore plotësisht e merituar për shkodranët, që rikthejnë këtë trofe në klub, pas 22 vjetësh pritjeje. Me dy gola të Likës dhe Sukajt që në...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora