E shtune, 18.09.2021, 06:18 AM (GMT+1)

Tmerr në Jonestown

Ndërtesa e madhe kryesore ishte e mbushur me ngjyra të ndezura. Dukej si një parking i mbushur me makina. Kur avioni u ul pak më shumë, makinat u "shndërruan" në kufoma...

21 Dhjetor 2012 - Çfarë do të ndodhë?

A është e mundur të njohim të ardhmen tonë? Ka nga ata që thonë po. Ka nga ata që thonë se fati i çdo njeriu është shkruar tashmë dhe se ekzistojnë persona që janë në gjendje ta lexojnë...

Zef Deda: Dua të thyej brinjët në teatrin tem!

Artistin e Merituar, Zef Deda, thellë shpirtit e ngacmon ndërgjegja se ende ka shumë mundësi t’i falë shikuesit të tjera interpretime mbresëlënëse. Madje tani, do ishin edhe më interesante...

Bugajski: Europianët duhet të angazhohen për zgjidhje

Analistët si në Perëndim dhe në Kosovë e kanë komentuar periudhën shtesë të negociatave si një mundësi që Perëndimi të gjejë një gjuhë të përbashkët për zgjidhjen e statusit përfundimtar të Kosovës. Mungesa e unitetit në radhët e Perëndimit...

Tajvanizimi i Kosovës dhe Konfederata me Shqipërinë

Mendoj se negociatat nuk janë aq të lehta, janë të komplikuara. Nuk mendoj se procesi negociues 120 ditësh ose më shumë, do të ketë vetëm planin e Ahtisaarit, si pjesë të bisedës. Unë mendoj se janë tri çështje kryesore, që do të dalin në ndërkohë. Meqë Serbia është fituese e këtij procesi...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora