E hene, 05.12.2022, 01:12 AM (GMT)

Devis Xherahu, një Fame Story shqiptare

Posterat e këngëtarit Devis Xherahu shihen ende rrugëve të Tiranës të ngjitura mureve për koncertet e tij live të disa javëve më parë. Kush është këngëtari që e nisi karrierën e tij me serenatat korçare; kush është djali shqiptar...

Gjiganti i madh i mirë

Nuk kishte edhe aq kohë që Orion Garo kish zbuluar më të riun e pasioneve të tij. Edhe pse fundjavave, kur nuk i duhej të ndeshej me ekipet kundërshtare e as nuk duhej të ndiqte seancat stërvitore, gjendet në shoqërinë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora