E enjte, 24.09.2020, 12:45 PM (GMT+1)

Vaçe Zela, Këngëtarja që u shndërrua në mit

Ndonëse aktualisht vuan në Zvicër pasojat e sëmundjes që e ka mbërthyer prej dhjetë vitesh, ajo për asnjë çast nuk heq dorë nga dëshira për t’u rikthyer në atdheun e saj, për të takuar miqtë dhe njerëzit, për të cilët këndoi...

Masiela Lusha, aktorja bamirëse

Shqiptarja me famë ndërkombëtare, Masiela Lusha, që dikur tërhoqi vëmendjen e publikut amerikan në serialin “Geroge Lopez Show”, sot rikthehet me një tjetër sukses, duke bërë...

Redi Jupi: Martesa ime me Vivian

Ndarja nga futbolli dhe nisja e një jete të re për futbollistin Redi Jupi. Detaje të dasmës së futbollistit 33 vjeçar, që vendosi të veshë kostumin e dhëndrrit duke kurorëzuar dashurinë e tij me Vivian. Elegant, i fuqishëm, me një...

Xhim Belushi: Jam krenar që jam shqiptar!

E përmendim shpesh me krenari se “është shqiptar”, shkrihemi së qeshuri me batutat dhe mimikën e tij në një telekomedi shumë të suksesshme që ka bërë xhiron e botës dhe që po shfaqet edhe në ekranin shqiptar, dimë se ka pasion...

Inis Gjoni: Arti i nje jete midis ekranit dhe teatrit

I është rikthyer ekranit të vogël me një projekt ambicioz, të paprovuar më parë. “Takim ekskluziv”, është programi i përjavshëm në ALSAT, ku Inis Gjoni merr përsipër të zbulojë prapaskenat e të ftuarve të saj, gjë të cilën e arrin me...

Arjan Konomi: Shqiperia e dyte 

Shqipëria është i vetmi vend në botë që kufizohet me veten e saj. E thënë ndryshe ajo kufizohet me territore historikisht shqiptare, pjesa më e madhe e të cilave popullohet më shumicë dërrmuese ende sot nga shqiptarët. Tërësia e kësaj...

Elsa Lila -"Ishte nje aventure e guximshme"

E kanë quajtur “vlera”, “magjia”, “bukuria” e festivalit. Megjithëse ajo ndihet thjesht Elsa. Erdhi në skenën e festivalit shqiptar të 2007-ës pa fjalë të mëdha e bujë, por ajo që i dhuroi kësaj skene ishte mahnitëse: stil, natyrshmëri...

Aurela, te fshehtat dhe sekretet e saj

Ka lënë pas një vit, fundi i të cilit e kurorëzoi si fituesen e Festivalit të “Kënga Magjike”. Aurela Gaçe, këngëtarja që me këngën “Hape veten” solli një interpretim të mrekullueshëm, në këtë intervistë ekskluzive, më shumë se...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora