E shtune, 24.09.2022, 11:04 PM (GMT+1)

Valentina Dafa: Pasaporta e pasjetës e Fehmi Korçës

Koha dyvjeçare e ngjizjes së vëllimit poetik “ Përtej poleve të jetës” dhe përfshirja në veprimtaritë kulturore (Gjermani- Shqipëri- Kosovë) na bëri të kuptojmë, se Fehmi Korça filloi të mendojë, se krijimtaria artistike ishte leva e Arkimedit për të mbushur shpirtin...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora