E hene, 18.11.2019, 12:32 PM (GMT)

Fazli Maloku: Intervistë me mësuesen Vjollca Beqiri

Njëra nga datat më të çmuara të Kombit Shqiptar padyshim është 7 Marsi-Dita e Mësuesit. Siq dihet më 7 Mars të vitit 1887, në qytetin e Korçës hapet Shkolla e Parë Shqipe, pas një lufte të gjatë shekullore me pushkë e me ...
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese