E hene, 19.04.2021, 08:30 PM (GMT+1)

Qerim Vrioni: Ngjyra e detit

Nisja e punës nga studiuesja Suzana Varvarica Kuka për një monografi mbi jetën dhe krijimtarinë e piktorit të njohur të natyrës shqiptare, Vangjush Mio...

Çun Lajçi: Ti urtaku i Ukë Rugovës

Sa bukur të rrika hirësia jote n'bronzThua së mbi supe ke varur kodër e fushëTi urtaku i butë i Ukë RugovësMëkat që s'mund të flasësh e t'thuash:"Kush ik nga populli ka ikur nga atdheu e zoti! ...

Përparim Demi: Kosova ime

Ti Kosovë shumë e pergjakun, ke qit trima të pa qarë, hiqe vellon dhe shaminë, të tregosh bukurinë!...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora