E enjte, 16.07.2020, 06:37 PM (GMT+1)

Njoftim - ''Një shekull dritë''

Të nderuar krijues të fjalës së shkruar të artit poetik qe jetoni në mërgim, kudo qe jeni në Evropë, Amerikë apo Australi:Ju njoftojmë se ka hapësire edhe për disa autorë dhe poezi për Antologjinë "NJE SHEKULL DRITE",mbase duam të arrijmë numrin e 100 - shit të poetëve me nga një poezi ose dy, kushtuar 100 vjetorit te pavarësisë së Shqipërisë, prandaj ju ftojmë qe ti dërgoni poezitë e juaja brenda afatit sa ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora