E enjte, 20.01.2022, 10:55 PM (GMT)

Ndue Lazri: Mat, mbretëreshës

Në emrin tënd,diktatorë,që njerëz të pafajshëmKanë prerë e vrarë.Pastaj…Pastaj, të mbuluar me ty,kanë ikur për në varr. Në emrin tënd,Politikanë,Që tribunave çirrenDuke të ngritur në erë,Ndërsa pas kurrizit  tundinNjëqind flamurë të tjerë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora