E merkure, 30.09.2020, 10:51 PM (GMT+1)

Zeqir Lushaj: Shtëpia e Zotit

Mali i Shkëlzenit. I mrekullueshëm! Ndër më të lartët në Alpet tona, ndër më të pastërtit, ndoshta, të krejt Botës.Thonë se, edhe vet emri Shkëlzen, vjen nga Shkëlqen (pra, ban dritë).Dhë vërtetë, Ai mal, shkëlqen. Shkëlqen, në verë nga dielli që e zë “në pikë të sabahit”,dhe e ledhaton në darkë, bashkë me muzgun. Edhe në dimër, Ai mal është shtëpia e parë dhe e fundit e borës së bardhë, ndaj shkëlqen edhe ...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora