E merkure, 19.02.2020, 11:32 PM (GMT)

Fritz Radovani: Po kjo, a duhet me u besue?!

Vetem e verteta historike e ngjarjeve në Qytetin Martir të Shkodres, kryesisht mbas vitit 1944, na banë me besue até që Bota e qytetnueme e quen Mbrekulli e Dorës së Zotit.Mbas vitit 1944, kur erdhën në pushtet komunistët ...

Fritz Radovani: Papa që foli shqip...

Angelo Giuseppe Roncalli (Papa Gjoni XXIII), ka lé me 25 Nandor 1881.Viti 2013 na kujton disa pervjetor të Kësaj Figure të Madhe Botnore.Papa Gjoni XXIII, erdhi në Vatikan me 28 Tetor 1958, plot 55 vjet ma pare…
Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT

Leter Lajmeruese